Teknoloji
08.04.2019 08:28

“Yazılımda performans testinden fazlasına ihtiyaç var”

Bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilecek uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’un keynote konuşmacıları arasında bulunan JClarity CTO’su Kirk Pepperdine, yazılımda performans testinin tek başına yeterli olmadığına dikkat çekti.


Bu yıl 16 Nisan’da 10’uncusu gerçekleştirilecek olan uluslararası yazılım testi konferansı TestIstanbul’un keynote konuşmacılarından JClarity CTO’su Kirk Pepperdine, performans testinin çok önemli olduğuna ancak ciddi sorunların önlenmesi için tek başına yeterli olmayacağına dikkat çekti.

 

Yazılımlarda ortaya çıkan performans problemleri nedeniyle şirketlerin para, kaynak ve güven kaybettiklerini belirten Pepperdine, “Performans testi sayesinde, kendilerini performans problemi olarak gösteren kaynak sızıntıları gibi bariz problemleri çözmek elbette mümkün ancak hepsi bu. Eğer performans testi ile bundan daha fazlasını yapabilmek mümkün olsaydı, şirketler performansa bağlı kesintilerden muzdarip olmazlardı. Herhangi bir testin yapabileceği her şey, her bir bileşenin tanıtıldığı gibi çalıştığından emin olmaktır. Tüm kurumlar esnek uygulamalara yatırım yaparak kendilerini koruyabilirler, bu da uygulamanın ölçeklenebileceği bir kümede işlev gördüğü anlamına gelir” dedi.


 

Samsung Galaxy 10.1 tanıtıldı
Dünyanın en ince akıllı telefonu Sony Xperia T3 Türkiye'de
HTC 2015 yılı Instagram raporunu açıkladı
Twitter, direkt mesajlarınızı artık özele taşıyor
  • ARAMA