Teknoloji
04.04.2019 07:04

Sağlıklı yaşam sektöründeki işletmeler için dört dijital pazarlama ipuçları

GoDaddy, Dünya Sağlık Haftası kapsamında sağlıklı yaşam sektöründeki işletmelerin hedef kitleleriyle etkileşim kurmasına yardımcı olacak dijital pazarlama ipuçları paylaştı.


Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren kişi ve işletmeler ile dört dijital pazarlama ipucu paylaştı. Müşterilerine onların aktif olduğu platformlarda ulaşmanın ve onlara aradıkları ürün ve hizmetleri sunabiliyor olmanın önemini vurgulayan GoDaddy’nin paylaştığı dijital pazarlama ipuçları işletmelerin büyümesine yardımcı olmayı hedefliyor.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili olarak, “Sağlıklı yaşama ilgi gösteren insanların sayısının giderek arttığını gözlemliyoruz ve konuyla ilgili bilgileri internette arıyorlar. Bu, sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren kişi ve işletmelerin doğru bilgileri paylaşarak işlerini desteklemeleri için bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirebilmeleri için mevcut online araçlardan yararlanarak, hedef kitleleriyle etkileşime geçmelerini sağlayacak, güçlü bir online varlık oluşturmaları gerekiyor. GoDaddy’nin sunduğu entegre online araçlar ilk adımı kolayca ve uygun maliyetle atmalarını sağlayacak ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlandı.”

 

GoDaddy’nin sağlıklı yaşam sektöründe faaliyet gösteren kişi ve işletmeler için derlediği dijital pazarlama ipuçları şöyle:

  • Kaliteli bir web sitesi kurun: Dijital pazarlama faaliyetlerinizin merkezinde web siteniz olmalı. İş modeliniz her ne olursa olsun, web siteniz hem siz, hem de hedef kitleniz için internet dünyasındaki temel etkileşim noktasıdır. Web sitenizin hızlı, güvenli ve mobil uyumlu olmanın yanı sıra stratejik bir şekilde yerleştirilmiş eylem çağrılarına, markanıza uygun, cesur görsellere, net mesajlara sahip ve kolay gezinilebilir olması gerekiyor. Görsellerin markanız ve iş alanınız ile uyumlu olduğundan emin olun. Örneğin, spor markasıysanız egzersiz fotoğrafları, beslenme alanındaysanız lezzetli görünen sağlıklı yemek fotoğrafları paylaşabilirsiniz. İş modelinizi ve hedeflerinizi destekleyecek şekilde GoDaddy Web Sitesi Mimarı ile bir saatten kısa bir sürede profesyonel bir web sitesi kurabilir veya daha gelişmiş bir araç olan ve online satışa yönelik WooCommerce gibi kişiselleştirilmiş eklentiler sunan WordPress’i tercih edebilirsiniz.
  • Hedef kitlenizle aktif bir şekilde iletişim kurun: Sağlıklı yaşam, birçok insanın kendileri ve aileleri için yeni fikirler bulmak adına internette araştırma yaptığı bir konu. Sosyal medya, hedef kitlenizle anlık iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak için müthiş bir yöntem. Yorumları ve mesajları düzenli olarak takip edin ve geç kalmadan yanıtlayın. Konu sağlıklı yaşam olduğunda insanları kişisel ihtiyaçları ve beklentilerine uygun bir şekilde yönlendirmek çok önemli, o yüzden uzmanlık alanınızın dışına çıkmayın. Bu aynı zamanda itibar ve güven oluşturmanıza da yardımcı olabilir.
  • E-posta pazarlama ile mevcut ve potansiyel müşterilerinizle ilişkinizi güçlendirin: E-posta pazarlama, hedef kitlenizle iletişime geçmek için en etkili yöntemlerden biridir. Ziyaretçilerinizi müşteriye çevirmenize, mevcut müşterilerinize daha fazla satış yapmanıza ve genel olarak müşterilerinizin aklında kalmanıza yardımcı olabilir. GoDaddy E-posta Pazarlama gibi araçlar, web sitenizle entegre mobil uyumlu e-postalar oluşturmanızı ve e-postalarınızın başarısını analiz etmenizi sağlar.Örneğin, gıda takviyesi satıyorsanız, müşterilerinize ürününüzü öğünlerine nasıl ekleyebilecekleri konusunda fikir verebilir veya henüz alışveriş yapmamış ziyaretçilerinize ürünlerinizle ilgili daha ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.
  • Düzenli olarak blog içeriği paylaşın: Düzenli olarak güncellenen blog içeriği, kendinizi uzman olarak konumlandırmanıza ve hedef kitlenize değerli ve eğitici içerik sunmanıza yardımcı olabilir. Blog içeriği marka kimliğinizi geliştirmenize yardımcı olurken, aynı zamanda arama motorları üzerinden web sitenize organik ziyaretçi trafiği çekmek için de iyi bir yoldur. İş alanınıza bağlı olarak vaka analizleri, raporlar, sağlıklı tarifler, egzersiz önerileri, sağlıklı yaşam uzmanları ile röportajlar veya infografikler paylaşabilirsiniz. Ayrıca e-posta listenizi genişletmek adına üyelere özel içerikler sunabilirsiniz. Arama sonuçlarında görünmenizi sağlayacak, ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimeleri de blogunuzda kullanarak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz. Yeni yazılarınızda blogunuzda önceden yayınladığınız, ilgili yazılara bağlantı vererek daha fazla okunmalarını sağlayabilir, bu çalışmalarla web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.Hem Web Sitesi Mimarı, hem de WordPress web sitenize blog özelliği ekleme seçeneği sunuyor. İlgi çekici bir blog insanların yeni şeyler öğrenmek için web sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlayabilir.

 

Yandex Browser yenilendi
Lenovo Yoga 730 sonbaharın yıldızı olacak
Escort Joye yeni tabletini piyasaya sundu
Teknolojik babalara yeni Acer Iconia A1-830 tablet
  • ARAMA