Yaşam
21.02.2019 08:35

Standard Profil ZEKİ Projesi ile engellilere umut oluyor

Standard Profil Grubu, Manisa’da yer alan Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Projesi (ZEKİ) kapsamında engelli bireylere istihdam sağlarken onların üreterek yaşama katılmasına yardımcı ve ailelerine destek oluyor.


DÜNYA çapındaki otomotiv markalarına sızdırmazlık üretimi yapan Standard Profil Grubu,MANİSA Organize Sanayi Bölgesi (MOSB)’de 2017 yılında başlayan ve engelli bireylerin istihdam edilmesini sağlayan Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Projesi’ne (ZEKİ) tüm gücüyle destek olmaya devam ediyor.

 

44 engelli bireyin desteklendiği ZEKİ Projesi kapsamında Standard Profil Grubu, tam iki yıldır 10 engelli bireyi istihdam ediyor. Yaşları 22 ila 30 olarak değişen 10 SP çalışanı, Standard Profil’de üretilen otomobil fitillerine klip montajı gerçekleştiriyor. Bir öğretmen eşliğinde gerçekleşen operasyonlarda engelli çalışanlar el becerilerini kullanıyor.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği, Kalite Eğitimi gibi iş süreçlerine yönelik öncesinde çok sayıda teorik ve pratik eğitim alan engelliler ZEKİ Projesi sayesinde üreterek hayata katılıyor ve ailelerine destek olabiliyor.

 

ZEKİ Projesi’ne iki yıldır destek vermenin mutluluğunu aktaran Standard Profil Manisa Fabrika Genel Müdürü Çağan Dikmen: “Dünya çapında çok sayıda otomotiv markasına hizmet veren Standard Profil Grubu olarak topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine de tüm gücümüzle destek oluyoruz. MANİSA Organize Sanayi Bölgesi’nde engelli bireylerin istihdam edilmesini sağlayan ZEKİ Projesi ile tam iki yıldır engelli çalışanlarımıza istihdam yaratarak onların toplumda var olmasına yardımcı olmanın ve hayatlarına olumlu katkılar sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. MOSB’deki 2 fabrikamızdan sonra SP Manisa 3 Fabrikası olarak aramıza katılan arkadaşlarımızın Grubumuza sağladıkları katkılarla da ayrıca gururlanıyoruz. Bu proje gösteriyor ki; doğru eğitim ve doğru iş ortamı sağlandığı takdirde tüm engeller aşılabiliyor” dedi.


 

Çocuğunuzun güvenliğini tercihiniz belirler
Yeni Yılda Sevdiğiniz Kadınlara En Uygun Hediye Alternatifleri Zeckie'de...
Antalya'da petshop sahiplerine ücretsiz eğitim
Ailedeki ilgi eksikliği çocuğu madde bağımlılığına yöneltiyor
  • ARAMA