Sektörel
09.06.2017 14:06

YGA, Avrupa'nın En İyi İşverenleri listesinde

Young Guru Acedemy, güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu kriterlerinin değerlendirildiği ‘Great Place to Work’ araştırmasında Avrupa’nın en iş yerleri arasında gösterildi. YGA, geçtiğimiz ay da orta ölçekli işletme kategorisinde yüzde yüz güven endeksi ile Türkiye'nin en iyi işyeri seçilmişti. 


Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hayaliyle 2000 yılında kurulan Young Guru Academy yüksek güven iklimiyle ‘Great Place to Work Avrupa’da Avrupa’nın en iyi işyerleri arasında gösterildi. YGA aynı zamanda Great Place to Work Enstitüsü, ‘Türkiye'nin En İyi İşyerleri’ araştırmasında da "50-250 çalışan" kategorisinde ilk sırada yer aldı.
YGA “Burada kendim gibi olabiliyorum, rol yapmama gerek yok" ve "Burada yöneticilerin söyledikleri ile yaptıkları birdir" gibi çalışanlar arasındaki güveni gösteren konularda rekor sonuçlar aldı ve bir yıl içerisinde çalışan sayısı olarak 4 kat büyümesine rağmen güven endeksini yüzde 99'dan yüzde 100'e çıktı.


YGA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman, 8 Haziran Perşembe akşamı Paris, Palais Brogniart'ta gerçekleşen ödül törenindeki konuşmasında Avrupa'nın en iyi işyerleri ile YGA'nın başarı reçetesini paylaştı. Dünya tarihinde ilk defa bu ödülü bir sivil toplum kuruluşunun kazandığına değinen Yaman, kazandıkları tüm ödüllerin açıklık ve özgürlük ikliminin doğal sonucu olduğunu belirtti.  YGA kurucusu sözlerine; “Bugüne kadar teknoloji ve inovasyon alanında Dünya çapında 10 ödül alan YGA’lıların çok sade bir başarı reçetesi var: Değerlerini duvara asmıyor, yaşıyorlar” şeklinde devam etti.


TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ

Hayata geçirdiği liderlik programlarıyla dikkat çeken YGA, Avrupa'da araştırmaya katılan yüzlerce şirket arasından ‘En İyi İşyerleri’ listesine kar amacı gütmeyen tek kuruluş olarak seçildi. 50-250 çalışana sahip şirketler kategorisinde ilk sırada yer alan YGA gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hayalini hayata geçirdiği faaliyetleriyle ön plana çıktı.

 

Aynı araştırmanın Türkiye ayağında ise en iyi iş yeri seçilen YGA'da 60 kişi profesyonel olarak çalışıyor. YGA'nın yüzde yüz güven ikliminde gerçekleştirdiği, üniversite ve lise öğrencilerine yönelik Sosyal İnovasyon programına ise şimdiye kadar 300 bine yakın kişi başvurdu. Program, 25 Kasım 2017'de gerçekleşecek YGA Zirvesi ile başlayacak.


 

Eker'den çevreci ambalaj
Anel Grup 68bin seyirciyle olimpiyat gururu yaşadı
TAV Sabiha Gökçen'e ortak oluyor
Sanayici- üniversite işbirliği kendi robotunu üretecek
  • ARAMA