Kültür/Sanat
01.02.2017 14:40

Cazın renkli yüzü Julie Erikssen Türkiye’de

Fransız caz şarkıcısı Julie Erikssen, hayranlarıyla buluşmak için Türkiye’ye geliyor. İstanbul’da bir dizi konser verecek olan genç sanatçı, müzik tutkunlarını caza doyuracak.


Cazın yeni nesil sevilen isimlerinden Julie Erikssen, İstanbullu müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Erikssen, ilk olarak 4 Şubat cumartesi akşamı Moda Deniz Kulübü’nde, 8 Şubat çarşamba akşamı ise Sinemaseverler Derneği’nin düzenlediği Jazz&Blues gecesinde sahne alacak. Julie Erikssen, konserlerinde klasikleşmiş caz ve blues şarkılarının yanı sıra kendi albümünden parçalar da seslendirecek. Genç sanatçının konserleri farklı mekanlarda devam edecek.

 

Müziğe çok küçük yaşlarda başlayan Julie Erikssen, ilk single’ı “Dans ce Monde”u 2003 yılında çıkardı. Soul, elektronik, hip hop, Afrika müzikleri projelerinde yer alan genç sanatçı, 2014’te Fransa’daki The Voice adlı ses yarışmasına katılarak daha büyük kitlelere ulaştı. Aynı yıl “Breathe” adlı ilk albümünü çıkaran Julie Erikssen, halen Danimarka ve Fransa’nın çok önemli caz mekanlarında sahne alıyor. Geçen yıl İzmir Enternasyonal Fuarı’nda düzenlenen Caz Geceleri’nde de konser veren sanatçı, Fransa’da çıkaracağı 4. albümünün hazırlıklarını sürdürüyor.


 

'Kimliksiz' Sergisi Açıldı
İngiltere'nin en karizmatik caz sanatçısı ile tanışmaya hazır mısınız?
Avrupa Sineması'nın Yaşayan Efsanesi Michael Haneke Moviemax Festival HD'de
Kadınlar hayatı fotoğrafla yorumladı
  • ARAMA