Sektörel
16.11.2016 08:27

Trendyol dönüşüm oranını yüzde 60 artırdı

ürkiye’nin en sevilen online moda markalarından Trendyol, RTB House ile birlikte birden fazla yeniden hedefle çözümü kullanarak dönüşüm oranını yüzde 60 artırdı.


Kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme kampanyaları geliştiren teknoloji şirketi RTB House, bu yılın Nisan ayından itibaren birlikte çalıştıkları online moda markası Trendyol’un dönüşüm oranını önemli ölçüde artırdığını açıkladı. Dünya çapındaki her iki dijital pazarlama uzmanından birinin site ziyaretlerini alışveriş yapmadan sona erdiren kullanıcılara ulaşmak için tercih ettiği* yeniden hedefleme çözümleri, dönüşüm oranına paralel olarak online perakende markalarının gelirlerini artırmasını sağlıyor.

 

14 milyondan fazla kullanıcısı ve sunduğu 2000’den fazla markayla moda e-ticaret sektör lideri olan Trendyol her yıl 20 milyondan fazla ürünü Türkiye’nin her yerinden tüketiciye ulaştırarak en sevilen markalardan biri haline geldi. Yenilikçi pazarlama yöntemleriyle kullanıcılarına özel teklifler sunduklarını belirten Trendyol Pazarlama Direktörü Kıvanç Ünal, “RTB House ile yürüttüğümüz kampanyalar ile doğru zamanda, doğru tekliflerle kullanıcılarımıza ulaşıyoruz. Sitemizi ziyaret etmiş kullanıcılara daha sonrasında diğer mecralarda tamamen kendi ilgi alanlarına göre özelleştirilen içerikler sunmamız, müşteri deneyimini geliştirirken diğer yandan etkileşimi de artırıyor. Trendyol olarak doğrudan dönüşüm oranlarına baktığımızda bu memnuniyetin karşılığını çok kısa bir sürede aldığımızı görüyoruz” dedi.

 

RTB House ile kişiselleştirilmiş yeniden hedefleme çözümü kullanan Trendyol’un kampanyalardan elde ettiği rakamlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Toplam görüntüleme yaklaşık 82 milyon
  • İşbirliğinin başladığı aydan bu yana dönüşüm oranındaki artış ortalama yüzde 60

Aldıkları sonuçtan oldukça memnun olduğunu belirten Trendyol Dijital Pazarlama Uzmanı Pelin Porsuk, “Trendyol, RTB House yeniden hedefleme teknolojisi ile daha çok kişiye, daha etkili bir biçimde ulaşma şansını elde etti. Bu güçlü işbirliği sayesinde modayı herkese ulaşılabilir kılma hedefimize bir adım daha yaklaştığımıza inanıyorum” dedi.

 

Birden fazla yeniden hedefleme çözümü kazandırıyor

Trendyol’un birden fazla yeniden hedefleme şirketiyle çalıştığını belirten RTB House Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ, “Trendyol ile gerçekleştirdiğimiz kampanya, online perakende sektöründe faaliyet gösteren markalar için de çok iyi bir gösterge oldu. Zira birden fazla yeniden hedefleme çözümü kullanmanın pozitif etkilerini bu kampanya ile doğrudan gözlemleme fırsatı yakaladık. Farklı algoritmalar ve teknolojilerin bir araya gelmesinin olumlu sonuçlarının yanı sıra RTB House’un eşsiz teknolojisinin farkı da ortaya çıktı” dedi.


 

Ford Otosan çalışanları Gölcük'teki iftarda buluştu
KURUYOLUM ile 110 ton su tasarrufu
Toyoto'dan okullara bilgisayar desteği
MasterCard Provus'un satın alma sürecini tamamladı
  • ARAMA