Kültür/Sanat
12.10.2016 07:40

Dünyanın en hızlı piyanisti İstanbul'da

Dünyanın en hızlı piyano çalan sanatçısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdıran Macar sanatçı HAVASI, Landmark Dünya Turnesi kapsamında 23 Ekim 2016'da Zorlu PSM'de müzikseverlerle buluşacak.


Piu Entertainment organizasyonu ile Türkiye'ye gelecek olan HAVASI, Landmark Dünya Turnesi'ne New York Carnegie Hall'da verdiği konserle başladı. Amerikan basını tarafından "Macaristan'ın Bartok'tan sonraki en büyük müzikal ihracatı" olarak tanımlanan HAVASI'nin Zorlu PSM'deki konseri, birçok yetenekli sanatçıyı da aynı sahnede buluşturacak. Konserde, klasikçi ve modernci müzisyenler de HAVASI ile sahne alarak unutulmaz bir gece gerçekleştirecekler.

Lisa Gerrard ile eşsiz sahne gösterisi

HAVASI'ye rock davulları, yazlı sazlar orkestrası da eşlik ederken, gecenin en büyük sürprizi

Gladyatör filmi müziğiyle Altın Küre kazanan dünyaca ünlü besteci ve yorumcu Lisa Gerrard olacak.

HAVASI ve Lisa Gerrad; Cirque du Soleil, Marsilya Operası, Monte Carlo Balesi gibi dünyaca ünlü gösterilerin Fransız görsel tasarımcısı Gilles Papain ile Amerikalı yaratıcı yönetmen Brian Burke tarafından oluşturulan benzersiz sahne performansıyla izleyicilerine hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşatacak.

Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdı

HAVASI, 2009 yılında 1 dakika içinde piyanonun tuşlarına 498 kere vurarak "Dünyanın en hızlı piyano çalan sanatçısı" oldu ve Guiness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdı. Davul ve piyanoyu aynı kompizosyonda kullanarak yarattığı senfonik müzik projeleriyle dikkat çeken

HAVASI, kendi bestelerini icra ettiği konserleriyle dünyanın birçok kentinde stadyumlarda konser verdi.TED Konferansı'nda 21. yüzyılda klasik müziğin durumu ve müzikal yenilik girişimleri hakkında konuşma yapan HAVASI'nin albümleri Billboard müzik listeleri, itunes ve Deezer'da uzun süre 1 numarada kalmayı başardı.


 

Balkan Tınılarına Alternatif Soluk: Divanhana Zorlu Center PSM'de
Aysun ve Ali Kocatepe'den Ocak ayında içinizi ısıtacak şarkılar
Royal Court, Kadir Has Üniversitesi'nde
MÜSLÜM filminin afişi yayınlandı
  • ARAMA