Kültür/Sanat
27.05.2016 13:15

Goran Bregovic Next Level'a geliyor

20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında, Balkan müziğinin gelmiş geçmiş en büyük temsilcilerinden Goran Bregovic, Ankaralı Caz severler ile Next Level’da buluşuyor!


Dünyaca ünlü Bosnalı besteci, gitarist ve şarkıcı Goran Bregovic, kaçırılmayacak bir müzik ziyafetiyle, Next Level Podyum’da sahne alacak. 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında birbirinden değerli caz ustalarının konserlerine ev sahipliği yapan Next Level sahnesi, festivalin kapanışını 28 Mayıs akşamı Goran Bregovic ile yapıyor. Caz severlere ücretsiz olarak sunulan konser serilerinin finalinde Goran Bregovic,Wedding and Funeral Band ile sahne alacak.

 

Bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını sunan Next Level, düzenlediği etkinliklerle Ankara’nın kültür ve sanat hayatına değer katmaya devam ediyor. Next Level, 18. Uluslararası Ankara Caz Festivali ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri -HERMES CREATIVE AWARDS- yarışmasına üç dalda aday gösterildi. 1995 yılından beri Amerika’daPazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği tarafından düzenlenen yarışmadan ‘En İyi Özel Etkinlik’, ‘En İyi Pazarlama Kampanyası’ ve ‘En İyi İletişim Çalışmaları’ dallarında platinyum ödül ile dönen Next Level, bu yıl ise 20ncisi düzenlenen Caz Festivalinin altı konserine ev sahipliği yapıyor.

 

Her dinlediğimizde vücudumuzun içgüdüsel olarak tanıdığı ve karşı koyamadığımız o dans etme dürtüsünün nedeni; Goran Bregoviç’in yüzyıllarca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Balkanlar’ın çok sesli müziği ve çingene temalarını harmanlamasıyla yarattığı müthiş ezgilerdir.

 

“Eğer Çıldırmazsanız, Normal Değilsiniz” diyen Goran Bregovic, 28 Mayıs’ta Next Level’da!


 

5. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor
"Sınırlar Ötesine Dans" Projesi Taldans'ın müthiş performansıyla Eskişehir'de perde kapattı
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 10 yaşında
Zorlu Center PSM, Broadway Showları Serisini Jersey Boys ile Açıyor…
  • ARAMA