Kültür/Sanat
17.05.2016 14:07

Cazın efsaneleri Podyum'da

Next Level, 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında birbirinden ünlü isimleri ücretsiz konserler ile Ankaralılarla buluşturmaya devam ediyor.


Türkiye’nin ilk soul albümü ‘Moments’ in sahibi Dilek Sert Erdoğan ve vokal caza gönül vermiş Aydın Kahya ilk kez festival kapsamında Next Level Podyum’da sahne aldı. İstanbul caz sahnelerinden tüm Türkiye’ye, ülkemizin en önemli vokallerinden biri olarak nitelendirilen, müzik eleştirmenlerinin “ siyahi ses” olarak tanımladığı Dilek Sert Erdoğan, albümden parçaların yanı sıra bu konser de Aydın Kahya ile caz standartlarına yer verdi. Müzik dolu bir geceye imza atan ikili özel olarak hazırladıkları repertuvarları ile keyifli bir akşam yaşattı.

 

Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar hafta sonuna renk katan isimler arasında yer aldı. 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında gelen ünlü isimler 1950 ve 60 döneminin klasikleşmiş caz eserleri ve Amerikan Song book repertuvarı ile sahne aldı. Kerem Görsev Vokal Jazz Project, Türkiye’nin en genç ve başarılı caz müzisyenleri ile unutulmaz bir gece yaşattı.

 

18 Mayıs akşamı Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ile saat 20.30’da Next Level Podyum’da sahne alacak.


 

VERİMLİ BİR YARIYIL TATİLİ İÇİN 6 ETKİNLİK KİTABI ÖNERİSİ
Koray Candemir Trump Cadde'de sahnede
"Çocuklarımız kaliteli kitaplar okumayı hak ediyor"
Polonyalılar 2014 kültür-sanat ajandasına damgasını vurdu
  • ARAMA