Yaşam
07.04.2016 14:45

Galatasaray'dan örnek mücadeleye anlamlı buluşma

13 Nisan’da Fenerbahçe ile oynayacağı derbinin hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, 20 yaşındaki kanser hastası bir gencin hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Medical Park Ordu Hastanesinde tedavi gören ve Galatasaray taraftarı olduğu için hastane yönetimi tarafından İstanbul Metin Oktay tesislerindeki antrenmana getirilen gençle Hollandalı teknik adam yakından ilgilendi.


 

Yaklaşık bir yıldır kanserle mücadele eden ve en büyük hayali Galatasaraylı oyuncularla tanışmak olan Ümit Akçin aslında bu kadarını beklemiyordu. Doktorları tarafından Ordu’dan İstanbul Metin Oktay tesislerine getirilen ve antrenman öncesi oyuncularla toplu fotoğraf çektiren Ümit, seyirci koltuklarında oturduğu sırada Hollandalı teknik direktör Jan Olde Riekerink dikkatini çekti.

 

Ümit’in yanına gelen ve kendisiyle sohbet eden teknik adam, gencin sağlık durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldıktan sonra, oyuncuların tamamını yeniden Ümit’in yanına yönlendirdi.

 

Ümit’in hastalıkla mücadelesindeki cesaretini Galatasaray’dan aldığını öğrenen oyuncular da, gencin yanından hiç ayırmadığı formasını tek tek imzaladı.

Konuşma güçlüğü çektiği için mutluluğunu ancak mimikleriyle ifade edebilen Ümit, beklemediği bu ilgi karşısında unutulmaz anlar yaşadı.

 

Antrenman öncesi oyuncularla buluşma süresini uzatıp, kanser hastası gence belki de hayatının en anlamlı hediyesini veren Jan Olde Riekerink, Ümit’in mücadelesinin örnek bir mücadele olduğunu söyledi.

Antremanı izleyen Ümit’in derbi öncesi oyunculara anlamlı bir sürprizi olacak.


 

İlk buluşmada bunları yemeyin
Çocukların yaşadığı stres ve kaygıyı aşmak mümkün
Spotify ile Star Wars karakterini keşfetmeye hazır mısın?
İçinde hayvan olmayan çevreci sirk İzmir'i eğlendirmeye devam ediyor
  • ARAMA