Ekonomi
24.02.2016 18:03

TEB Kadın Akademisi İzmir’de kadın patronları buluşturdu

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) Kadın Bankacılığı çalışmaları kapsamında kadın patronlara ulaşarak potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla başlattığı Kadın Akademisi etkinlikleri devam ediyor. 2016 yılının ilk Kadın Akademisi’ni İzmir’de gerçekleştiren TEB, başarılarıyla iş dünyasında adından söz ettiren İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci’yi kadın patronlarla biraraya getirdi.


Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de ilk kez bir banka bünyesinde ayrı bir yapılanma oluşturarak kurduğu Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla biraraya getirme hedefiyle Kadın Akademisi’ni başlatan TEB, 2016 yılının ilk etkinliğini 24 Şubat Çarşamba günü İzmir Hilton Otel’de gerçekleştirdi.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, başarılarıyla adından söz ettiren İzmirli iş kadını İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, iş hayatına ilişkin tecrübelerini paylaştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün ekonomideki yeri giderek artıyor. Kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Buna rağmen, ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu görüyoruz. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak, 10 yıldan bu yana KOBİ Bankacılığı’nda benimsediğimiz ve bizi sektörde farklılaştıran ‘Danışman Banka’ anlayışımızı Kadın Bankacılığı alanına taşıdık. Aslında KOBİ Bankacılığı çatısı altında kadınlarımıza yönelik her zaman çalışmalarımız vardı. Fakat Türkiye’de ilk kez banka bünyesinde ayrı bir yapılanma oluşturarak kurduğumuz TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara odaklanarak onların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele almayı ve tamamen kendilerine özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyoruz. Danışman Banka anlayışıyla başlattığımız Kadın Akademisi ile de kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılamayı ve onları iş dünyasının ilham veren başarılı kadınlarıyla biraraya getirmeyi hedefliyoruz. Kadın Akademisi’nin içeriğini tamamen iş kadınlarımızın ihtiyaçlarına yönelik kurguluyoruz” diye konuştu.

 

“2016’nın ilk Kadın Akademisi’ni İzmir’de düzenlemekten mutluluk duyuyoruz”

TEB Kadın Akademisi etkinliklerinin ikincisini Ege’nin incisi İzmir’de gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Boz, “Bu aynı zamanda TEB Kadın Akademisi’nin bu yılki ilk etkinliği. İlk Kadın Akademisi’ni Ekim ayında İstanbul’da düzenlemiş ve katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştık. Bugün de Kadın Akademisi ile İzmir’de olmaktan çok mutluyuz. Etkinliğimiz kapsamında, konuşma ve sunumların yanı sıra atölye çalışmalarımızla da katılımcılara iş hedeflerini hayata geçirme noktasında teorik ve uygulamaya yönelik bilgi desteği veriyoruz. Etkinliğimizin iş kadınlarımızın sürdürülebilir iş hedeflerine ulaşmasında ve rekabette avantaj elde etmesinde katkı sağlayacağına inanıyorum. İstanbul’da başlayan, ikinci durak olarak İzmir’de düzenlenen TEB Kadın Akademisi etkinliklerimizi önümüzdeki dönemde farklı illere giderek düzenlemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında katılımcılarla biraraya gelerek iş hayatında edindiği tecrübeleri paylaşan İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci ise, kadınların çok yönlü düşünme ve pek çok işi aynı anda yönetebilme kabiliyetlerini girişim projeleriyle iş hayatına başarıyla yansıtabildiklerini söyledi.


 

Türkiye Finans 2. kez "En İyi Katılım Bankası" seçildi
Türkiye gündemi ve tatiller iş ilanlarını etkilemedi
Anadolu Hayat emeklilik 2014 yılı finansal sonuçları
"İlk Kartım" İle Bilinçli Harcama Hareketi Başlıyor
  • ARAMA