Sektörel
14.01.2016 13:29

İTÜ Çekirdek, Yılın Girişim Hızlandırıcısı seçildi


İTÜ Çekirdek, internet dünyasının en iyilerinin belirlendiği Webrazzi 2015 Ödülleri’nde “Yılın Girişim Hızlandırıcısı” seçildi.

 

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılında faaliyete geçen ve bugüne kadar girişimcilere 7 milyon TL’yi aşan destek sağlayan Türkiye’nin en önemli girişimcilik destek programlarından İTÜ Çekirdek, tüm adayların internet kullanıcıları tarafından belirlendiği ve oylandığı Webrazzi Ödülleri’nde aday olduğu ilk yıl birinciliğin sahibi oldu.

 

Teknoloji tabanlı bir ticari ürün ve hizmete dönüşebilir fikri ya da projesi olan “her yaştan” girişimcinin katılabildiği İTÜ Çekirdek’te 2015 yılı boyunca, 250 proje yani toplamda 750 girişimci desteklendi. Girişimcilere; ofis alanından laboratuvara, Ar-Ge fonundan mentorluğa, girişimcilik eğitimlerinden yatırımcı toplantılarına kadar sınırsız imkanı sunan İTÜ Çekirdek, BIG BANG 2015 etkinliğinde 20 girişimci gruba sahnede toplam 2,8 milyon TL’lik ödül vererek can suyu sağladı. Girişimcilere sağladığı desteklerle ‘yılın hızlandırıcısı’ seçilen İTÜ Çekirdek için 2016 başvuruları 18 Mart’a kadar sürecek.AnadoluJet'ten Çorlu'ya Özel Havalimanı Transfer Hizmeti
Zomato'dan iş görüşmesi rekoru
MÜSİAD'tan istifa açıklaması
Türkiye'nin ilk banka internet sitesi isbank.com.tr yenilendi
  • ARAMA