Spor
12.11.2015 14:14

Zinedine Zidane, Euro 2016 resmi maç topu Beau Jeu’yu tanıtıyor

Fransa’nın gelmiş geçmiş en ünlü futbolcularından Zinédine Zidane, https://instagram.com/zidane/adresli kişisel Instagram sayfasından, UEFA EURO 2016TM grup maçlarının Resmi Maç Topu Beau Jeu’yu tanıtıyor.


Dilimize “güzel oyun” olarak çevrilen beau jeu, önümüzdeki yılın ev sahibi Fransa’dan ilham alıyor. Fransa bayrağında da bulunan mavi, beyaz ve kırmızı renkler ile UEFA EURO kupasının gümüş ışıltıları bu topta bir araya getiriliyor. Ayrıca E-U-R-O harfleri ile 2-0-1-6 rakamları da oldukça belirgin bir şekilde tasarımda yerini alıyor.

 

12 Kasım Perşembe akşamı, “güzel oyun”nun en büyük elçisi Zinédine Zidane, Paris Saint-Denis’de yer alan ve dünyanın ilk dijital futbol stadyumu olan FUTURE ARENA’da sahneye çıkacak. FUTURE ARENA, 50.000 kişilik taraftar topluluğu önünde maç yapma cesareti olan oyuncuları 360° çevreleyen, 5’e 5, dijital bir futbol stadyumu. Dijital taraftarlar, oyundaki her harekete –gollere, çalımlara ve heyecanlara- gerçek zamanlı olarak tepki verecekler. FUTURE ARENA, 12 Kasım Perşembe – 15 Kasım Pazar günleri boyunca açık olacak ve Avrupalı gençlere yeni UEFA EURO 2016 grup maçları topuyla oynama fırsatı sunacak.

 

adidas, en sevilen ve en çok test edilen Brazuca FIFA Dünya Kupası resmi maç topuna 18 ayı aşkın bir süre boyunca çalışarak yeni Fransız dokunuşları kattı. Beau Jeu, Brazuca’nın yenilikçi ve oldukça beğeni toplayan pano görüntüsünden esintiler taşıyor, ancak yüzey yapısında ve tapa kısmında geliştirmeler var. Ayrıca kavrama ve havadaki topun görünürlüğü açısından da son derece tatmin edici.Beau Jeu, müsabakalara katılan tüm ülkelere Kasım 2015’e kadar resmi olarak teslim edilmiş olacak. Böylelikle oyuncular, Haziran 2016’da başlayacak turnuvanın altı ay öncesinden topla tanışma ve çalışmaya başlama fırsatı elde edecekler.

 

18 aylık geliştirme süreci içerisinde topu test eden Avrupa’nın ünlü futbolcuları top hakkındaki geribildirimlerini ilettiler. Galler milli takımının forvetlerinden Gareth Bale, top hakkında şunları söylüyor: “Beau Jeu’yu uzak şutlar, paslar ve driplingde test ettim. Performansı harika. Turnuvanın bir an önce başlaması için sabırsızlanıyorum.”

 

İspanyol kaleci Iker Casillas da: “Bazı yoğun idmanlarımızda Beau Jeu’yu kullandık. Bir kaleci olarak, yeni bir topla aut atışı, kurtarış, yumruklama, yakalama ve fırlatma gibi alıştırmalar yapma fırsatı elde etmek son derece önemliydi. EURO 2016’da Beau Jeu ile oynamak mükemmel olacak.” diye ifade ediyor.


 

Celtic - Rangers derbisi Tivibu Spor'da
Acıbadem Voleybol Ligi D-Smart'ta
Yılın Spor Adamları belli oluyor
Zinedine Zidane, Euro 2016 resmi maç topu Beau Jeu’yu tanıtıyor
  • ARAMA