Diğer
11.09.2015 08:00

Koroplast ve denizseverler kıyı temizliğinde buluştu

Çöp Torbası ve Mutfak Ürünleri sektörünün lider markası Koroplast, denizlerin ve kıyılarımızın temizlenmesi için desteğini sürdürüyor. Koroplast son olarak, Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda ve Martı Marina & Yacht Club’ın ev sahipliğinde düzenlenen Hisarönü Yachting Festival’de gerçekleştirilen kıyı ve deniz temizleme etkinliğine destek verdi.


Denizlerimizin ve kıyılarımızın temizliği konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen temizlik etkinliğine Koroplast ekipleri, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), yat sahipleri, festival yetkilileri, çevre dalış okullarından gönüllü dalgıçlar ve yüzlerce denizsever katıldı. Temizleme etkinliğinin tüm geri dönüşümlü çöp torbaları Koroplast tarafından karşılandı. 

 

Koroplast Satış ve Pazarlama Direktörü Bekir Türkoğlu “Koroplast olarak, çevre bilincine önem veriyoruz. Çevrenin korunması, temiz tutulması, geri kazanım gibi önemli konularda hem projeler geliştiriyor hem de bu konudaki farklı çalışmalara destek veriyoruz. Böylesine önemli bir festival kapsamında düzenlenen deniz ve kıyı temizliğine destek olmaktan büyük mutluluk duyduk” dedi. 

 

Koroplast çevre bilincine sahip bir gelecek için çalışıyor 

Koroplast, çevrenin korunması, temiz tutulması, geri kazanım gibi önemli konularda hem projeler geliştiriyor hem de bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarına destek veriyor. 

ÇEVKO’nun kurucu üyeleri arasında yer alan Koroplast,  dernek ve vakıflara sponsor olmanın yanı sıra 2001 yılından itibaren yürüttüğü “Çöpler Çöp Torbasına” kampanyaları ile çevre bilincinin artmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

 
  • Koroplast, 20 yıldır kamuoyunu deniz kirliliği konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen TURMEPA’ya kesintisiz olarak destek vermektedir. 
  • Koroplast, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ülke genelindeki ilçe belediyelerle işbirlikleri yaparak çeşitli etkinlik ve projelere çöp aparatı ve çöp torbası desteği sağlamaktadır. 
  • 2009 yılında “Beyoğlu’nu temiz tutmak elinizde” sloganı ile 35 bin haneye bedelsiz çöp dağıtımı yapılmıştır. 5 ay süren kampanya duyurusunda ayrıca 1.001 metrelik Türkiye’nin en büyük çöp torbasını üretilmiştir. Ayrıca yine 2009 yılından itibaren İstiklal Caddesi çöp aparatları marka tarafından temin edilmekte, özel üretim çöp torbası ile belediyenin atık toplama ihtiyacı karşılanmaya devam edilmektedir. 
  • Bodrum, Gündoğan Belediyesi sınırlarındaki çöp aparat ve çöp torbaları 2009 yılından bu yana Koroplast tarafından bağışlanmaktadır. 
  • Adalar Belediyesi, temizlik işlerini 2011 yılından beri Koroplast’ın bedelsiz verdiği çöp torbaları ile gerçekleştirmektedir. 
  • 2012 yılında Türkiye dahil tüm Akdeniz ülkelerindeki çevre odaklı sivil toplum örgütlerinin desteğiyle, ülke genelindeki deniz kıyılarında eşzamanlı olarak gerçekleşen “Akdeniz’i Temiz Tutalım” (Clean Up The Med) kampanyası Koroplast’ın katkısıyla İstanbul Caddebostan Plajı’nda gerçekleştirilmiştir.

     

Yılbaşı Akşamı Nuxe Kuru Yağ ile Parlayın
Tribal etki güzelliğinizde
İDO Kurban Bayramı'nda trafiğe çare olacak
İhsanoğlu'nun oy pusulasında kullanılacak fotoğrafı belli oldu
  • ARAMA