Sektörel
09.07.2015 14:30

Selva Gıda'dan çalışanlarına meslek eğitimi desteği

Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri Selva Gıda meslek eğitimleri için Karatay Halk Eğitim Merkezi ile imzaladığı protokolle 47 çalışanına eğitim verdi.


İttifak Holding’in iştiraklerinden Selva Gıda, mesleki eğitimler için Karatay Halk Eğitim Merkezi ile bir protokol imzaladı. İmzalanan protokol çerçevesinde, üretim hattı ve paketleme operatörlerinden oluşan toplam 47 kişiye mesleki eğitimler verildi.

Selva Gıda fabrikasında verilen bu meslek eğitimleri kapsamında ‘tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde makine bakım ve onarım’ eğitimi ile  ‘tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde elektrik tesisat ve pano monitör’ eğitimleri verildi. Eğitimler 5’er gün sürdü ve eğitim sonunda ilgili personele sertifikaları verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu; “ Selva’ya değer katan çalışanlarımızın bizler için öneminin farkındayız. Onların gelişiminin ve bilgi birikiminin Selva’ya katkısı çok büyük. Çalışanlarımız aldıkları bu eğitimler sayesinde kullandıkları ekipmanlar konusunda yetkinliklerini arttırmış, sahada yaşanabilecek olumsuzluklara daha hazırlıklı pozisyona gelmişlerdir.” dedi. 


  

19 Mayıs Bayram ve tatil rüzgarına, İDO da ek seferleriyle katılıyor
Aras Kargo CEO'su Evrim Aras'a "IAIR Woman of the Year" ödülü
Akçansa'nın 9 Aylık Satış Geliri 875,3 Milyon TL Oldu...
Allianz Eğitim Günleri'nin Üçüncüsü Düzenlendi
  • ARAMA