Yaşam
08.07.2015 11:00

Kadına şiddete karşı bir kadın bir motor

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek ve bunu yaparken Türkiye’de kadınların yaşadığı şiddete dikkat çekmek için “Bir Kadın Bir Motor 10 Ülke” projesi ile motosiklet yolculuğuna start verdi.


ÖZGÜR ve CESUR bir KADIN profilinin görünürlüğünü sağlamayı hedefleyen Genç Akademisyenin esir olan kızın motosikleti ile özgürleşmesi metaforuyla Arnavutluk, Karadağ, Yunanistan, Slovenya, Sırbistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova ve Bulgaristan’ı kapsayacak 20 günlük Balkan yolculuğu yaklaşık 8000 km sürecek bir motosiklet macerası olacak. Bu yolculuk boyunca gittiği yerlerde pek çok farklı kare fotoğraflayacak olan Asil ÖZBAY, çektiği fotoğrafları anbean twitter, facebook ve instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşacak.

 

Asil ÖZBAY Kimdir?

Kadın şiddetine karşı parolası ile geliştirdiği projede tek başına 10 Balkan Ülkesini gezecek olan Asil ÖZBAY 1985 doğumlu ve yaklaşık 1O yıldır motosiklet kullanıyor. İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Asil ÖZBAY, aynı zamanda Yamaç Paraşütü Pilotu, Ekstrem Sporları ve Fotoğrafçılık tutkunu bir akademisyen.


   

Sanal aşklar ilişki düşmanı
Unutulan meslekler Tasarım Bienali'nde hayat buluyor
Trabzonlu fotoğrafseverler Samsung ile püf noktalarını öğreniyor
Chang's Spicy Chicken, Yılbaşı Hindisinin Tahtını Sallıyor
  • ARAMA