Sektörel
06.05.2015 06:30

AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen - Nevşehir (Kapadokya) uçuşlarına başladı

Yedinci yılında uçuş ağını genişletmeye devam eden AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen – Nevşehir (Kapadokya) seferlerine başladı.

Anadolu’yu bir uçtan bir uca bağlayan AnadoluJet, yedi yıldır sürekli genişlettiği uçuş rotasına bir yenisini daha ekledi. AnadoluJet, 30 Nisan’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla Nevşehir Havalimanı’nda düzenlenen özel bir tören ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - Nevşehir (Kapadokya) uçuşlarını başlattı.

 

30 Nisan Perşembe günü Nevşehir Havalimanı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen hat açılış töreninde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Kotil ve AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan yanında çok sayıda yerel ve mülki idareci ile basın mensubu da hazır bulundu.

 

Törende konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “"Kapadokya ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nın buluşması turizm açısından önemli. Kapadokya bütün dünyada zaten bilinen önemli bir bölge. Başlayan yeni uçuşlarla birlikte inşallah bölge turizmi daha da güçlenecek. Bu güzel çalışma için Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ekibini tebrik ediyor, yeni hattın ülkemize ve bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Nevşehir (Kapadokya) Havalimanı’nda düzenlenen yeni hat açılış töreni, uçağın alana inişinin ardından düzenlenen su takı ile başladı. Yolcuların çiçeklerle karşılanmasının akabinde kurdele kesim töreni ile hat açılışı gerçekleşti. 

 

İstanbul Sabiha Gökçen’den 11.20, Nevşehir’den 13.15 kalkışlı icra edilecek uçuşlar, yaz tarifesinin noktalanacağı Ekim ayı sonuna kadar haftada dört gün pazartesi, çarşamba, cuma ve pazar günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. AnadoluJet, önümüzdeki dönemlerde açacağı yeni hatlar ile uçuş ağını genişletmeye devam edecek.


     

Seçimin medya karnesi
Albaraka, Şube Ağına Mardin'i de Ekledi
30 yıllık tecrübe iş dünyası ile buluştu
3.Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi 20-21 Şubat'ta Lütfi Kırdar'da
  • ARAMA