Sektörel
16.04.2015 07:30

Tarzını en iyi anlatan akıllı telefon LG AKA, Türkiye'de yalnızca Avea'da

Avea, 4 farklı rengi ve karakteriyle kullanıcısının tarzını yansıtan akıllı telefon dünyasının en eğlenceli cihazı LG AKA’yı ayrıcalıklı tekliflerle müşterileriyle buluşturdu. Gözleriyle konuşan LG AKA, Türkiye’de yalnızca Avea’da satışa sunuluyor.


Avea, görünümü, özellikleri ve eğlenceli karakterleriyle bir akıllı telefondan çok daha fazlasını sunan LG AKA’yı müşterilerinin beğenisine sundu. Sadece Avea’da satışta olan cihaza 24 ay taahhütle tarifeye ek 27 TL’den başlayan cazip tekliflerle sahip olunabiliyor. Üstelik LG AKA kampanyasının tarifeye ek ve internet paketli tekliflerden faydalanan Avealılara 3 ay boyunca Tivibu Cep Avea servisi hediye ediliyor.

 

Renkli karakterler

4 farklı renge sahip olan LG AKA’nın her rengi, farklı özelliklere sahip bir karakteri barındırıyor. Sarı renkli AKA’da “Romantik” Eggy, Beyaz renkli AKA’da “Özgür Ruhlu” Wooky, Lacivert renkli AKA’da “Müzikkolik” Soul, Pembe renkli AKA’da da “Güzel ve Sempatik” Yoyo, cihazı temsil eden ve sahibinin tarzını yansıtan karakterler olarak öne çıkıyor.

 

Yeni nesil için heyecan verici ürünler Avea’da

Avea olarak en yeni teknolojiyi en ideal koşullarda müşteriye sunmayı odaklandıklarını belirten Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül, şunları söyledi: “Gençlere ve onların ihtiyaçlarına önem veren bir grubuz. LG AKA kampanyasıyla, sektörde bir ilke imza atarak ilk gençlik dönemlerini yaşayan, kendini ifade etmeyi, farklı olmayı ve yaşadıklarını paylaşmayı seven kitleye ulaşmayı hedefledik. Gelecek nesil tüketicileri Avea ile tanıştırmayı amaçladık. LG AKA’nın sahip olduğu özellikler, gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olacak. Müşterileri arasında akıllı telefon kullanım oranı en yüksek operatör olarak, genç nesli teknolojinin eğlenceli yüzüyle buluşturan bu ilgi çekici ürünü Türkiye’de satışa sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Gençleri yeni kampanyamızdan yararlanmaya çağırıyoruz.”

 

Gözleriyle konuşuyor

Karakterine özel temalar ve zil sesleri barındıran LG AKA, kamerasıyla da kullanıcıya karakteriyle birlikte fotoğraf çekme imkânı tanıyor.

LG AKA klasik akıllı telefonlardan farklı olarak özel kapaklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Kapak takılıyken cihaz uyandırıldığında, ekranın üst bölümünde bir çift göz belirerek kullanıcısını karşılıyor. Seçilen rengin karakterini barındıracak şekilde farklı ifadelere sahip olan bu gözler, telefonu salladığınızda, ekranın önünü elinizle kapattığınızda, cihaza kulaklık taktığınızda veya hava sıcaklığına göre farklı tepkiler veriyor. Cihazda bataryanın azaldığı da gözlerin yorgun görüntüsünden anlaşılıyor.

 

Eğlence dolu

LG AKA’nın kapağı kullanıcının kendi beğenilerine uygun olarak kişiselleştirmesine imkân veren özellikler barındırıyor. Bu kapağı dilerseniz boyayarak, dilerseniz çıkartmalarla süsleyerek tarzınıza uygun şekilde özelleştirmeniz mümkün. Cihazın kutusu da farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Kutu ilk açıldığında 3 boyutlu olarak AKA karakterlerini ve dünyasını gösteren bir görsel karşınıza çıkıyor. Kutuda ayrıca LG AKA karakterlerinin oyuncağı ve kapağa yapıştırabileceğiniz hediye çıkartmalar da yer alıyor.

LG AKA Teknik Özellikler:

 

Ekran: 5 inç HD Ekran, 1280x720

Kamera: 8 MP Arka, 2.1 MP Ön Kamera

İşlemci: 1.2 GHz Dört çekirdekli İşlemci

Hafıza:  16 GB Dahili Bellek, 1,5GB RAM

Platform: Android™ 4.4 (KitKat)

Pil Kapasitesi: 2540 mAh

Boyutlar: 138.7 x 71.9 x 9.9 mm

 

Ön Yüklü Avea Uygulamaları:

 

§ Tivibu Cep Avea

§ Avea Müzik

§ Avea Lig

§ Avea Güvenlik

§ Avea Film

§ Avea Oyun


 

Özel sektörde kar tatili yok mesai erken bitiyor
DeFacto pazarlama departmanı'nda tecrübeli isim
Topbaş BM Genel Sekreteri Moon ile görüştü
Gençlerin gözde mesleği mühendislik
  • ARAMA