Sektörel
03.04.2015 09:00

Microsoft Üst Düzey İşe Alım Uzmanı Yaprak Metin'den öğrencilere tüyolar

Yaptıkları etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci kulüpleri, Türkiye’nin önde gelen siyasetçilerini, akademisyenlerini, iş ve bilim insanlarını ağırlamaya devam ediyor.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Women in Business ile Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Kulübü’nün beraber düzenlediği Kariyer Sohbetleri, Microsoft Üst Düzey İşe Alım Uzmanı Yaprak Metin’in katılımı ile 2 Nisan Perşembe günü santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti.

"En az bir özgeçmiş kadar önemli, mülakatta kendini nasıl göstereceğini biliyor musun?” başlığıyla gerçekleşen 3’üncü Kariyer Sohbetleri’ne bu kez Microsoft Üst Düzey İşe Alım Uzmanı Yaprak Metin katıldı. Öğrencilerle buluşan Metin, mülakatlarda başarı modelleri başlıklı bir sunum yaptı.

Metin, sunumunda öğrencilerin mülakatlarda nasıl hazırlanması gerektiğini ve mülakat modellerini anlattı. Öğrencilere mülakat konusunda püf noktaları belirten Yaprak Metin, “Asla blue Jean ve t-shirt ile gitmenizi önermiyorum. Amerikan firması bile olsa formal kıyafetler gitmeniz iyi olur. Aynı şekilde kadınlar da çarpıcı makyaj, mini etek gibi unsurlara dikkat etmeniz iyi olur.” dedi.

Mülakat esnasında yapılması gerekenlerden bahseden Metin, “Not defteri ve kalemi bulundurmanız çok önemli. Görüşmeci size birkaç soru üst üste sorarsa, bazı noktalarda not almak soruyu anlamanız için yardımcı olur” diye belirtti.

Başvurulan şirketi, şirketin rakip firmaları, pozisyon hakkında detayları bilmenin önemli olduğunu söyleyen Metin, görüşülecek kişi hakkında araştırması yapılması gerektiğinden de bahsetti.

Kariyer Sohbetleri’nin 3’üncüsü, Yaprak Metin’in öğrencilerin mülakatlar, iş başvuruları ve kariyer planları hakkındaki soruları cevaplamasıyla sona erdi.


  

Kadir Topbaş BM'de konuşacak
Pegasus, ulusal halk şampiyonu olmak için yarışıyor
Şeflerden Yılbaşına Özel Tarifler
Metropol İstanbul EMLAK 2013'ün Odak Noktası Oldu
  • ARAMA