Sektörel
02.03.2015 08:00

CMC güvenilirliğini perçinledi

Çağrı merkezi sektörünün liderlerinden CMC, PCI DSS sertifikası ile dijital ödeme sistemlerini kullanan finans, e-ticaret, havacılık gibi sektörlerdeki müşterileri için güvenirliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. CMC, PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) sertifikasıyla yine sektöre öncülük eden firmaların arasında yerini aldı.


Geçtiğimiz yıl önemli başarılara ve birinciliklere imza atmış olan CMC’nin Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Meriç Ayçin, 2014 yılındaki başarılarına ulaşmalarına, büyük ölçüde yüksek seviyede güvenliğe önem vermelerinin neden olduğunu açıkladı. CMC, 2015 yılında ise PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) sertifikasını almaya hak kazanarak yıla büyük bir atak ile başlamış oldu.

PCI DSS sertifikası, kurumlar tarafından ya da onların aracılığıyla gerçekleştirilen kartlı ödemelerde tüm risklerin hesaplandığını ve veri güvenliğinin tamamen kontrol altında olduğunu belgeliyor. Kredi kartı ödemeleri, banka kartı kullanımı veya e-fatura gibi kritik işlemlerde güvenliği eksiksiz sağlayan kurumlara verilen PCI DSS sertifikası, bu sertifikayı alan kurumların güvenilirliğinin kanıtı niteliğini taşıyor.


   

Çalışanların yarısı yeni yılda değişiklik bekliyor
Ankara'da yeni konut tercihi 2+1
Pegasus Elazığ'dan İstanbul ve İzmir'e 66,99 TL'den başlayan fiyatlarla uçuyor
Skechers'ı Türkiye'ye getiren Olka Spor yılın distribütörü seçildi
  • ARAMA