Ekonomi
28.01.2015 09:00

Türkiye Finans 2. kez "En İyi Katılım Bankası" seçildi

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans uluslararası arenada aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. İslami finans piyasalarının önde gelen yayınlarından Islamic Finance News Dergisi Ödülleri’nde (IFN) Türkiye Finans, 2013 yılındaki başarısını sürdürerek 2014 yılında da ‘Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası’ seçildi. Yine IFN tarafından ‘Türkiye’de Gerçekleştirilen En İyi Faizsiz Bankacılık İşlemleri’ kategorisinde en başarılı katılım bankası olarak seçilen Türkiye Finans, kazandığı iki ödül ile başarısını bir kere daha kanıtladı.


2007 yılından beri düzenlenen ve en şeffaf ve rekabetçi uluslararası ödüllerden biri olarak kabul edilen Islamic Finance News Dergisi Ödülleri’nde; katılım bankacılığının öncü bankası olan Türkiye Finans, 20 bin 603 kişinin oyuyla Türkiye’nin “En İyi Katılım Bankası” seçildi. Türkiye Finans’ın son dönemde gerçekleştirdiği sukuk ihraçları bu ödülü almasında etkili oldu.

Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, ödülle ilgili olarak; “İtibarlı bir yayın olan Islamic Finance News Dergisi tarafından ikinci kez Türkiye’nin en iyi katılım bankası olarak seçilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Yine aynı kuruluş tarafından gerçekleştirdiğimiz sukuk ihraç işlemleri sebebiyle ‘Türkiye’de Gerçekleştirilen En İyi Faizsiz Bankacılık İşlemleri’ kategorisinde de 2014’ün en başarılı katılım bankası seçildik. Aldığımız bu ödüller Bankamızın uluslararası arenadaki başarısının göstergesi olması nedeniyle son derece önem arz ediyor. Önümüzdeki dönemde göstereceğimiz başarılı performansımızla birçok ödülü almaya aday olduğumuzu şimdiden söyleyebilirim” dedi.

IFN ödüllerini kazanan bankalar, dünyanın farklı ülkelerindeki İslami ve konvansiyonel bankacılık sektörü profesyonellerinin ve yatırımcıların iştirak ettiği oylamayla belirlendi.


  

Kliksa Hızlı Ödeme hizmetini başlattı
Döviz kurlarındaki yükselme yabancıya konut satışını artırdı
Brexit, Japonya’nın ticaretini tehdit ediyor
"Bu faiz indirimi ile hedeflenen büyüme rakamlarını tutturmak zor"
  • ARAMA