Ekonomi
22.12.2014 14:30

ETB Group'un 2015 hedefi sağlık turizmi

İstihdam yaratma ve bölgesel kalkınmaya destek konusunda en stratejik ve önemli sektörlerden biri haline gelen çağrı merkezleri, artık şirketlerle müşteriler arasında direkt ilişki sağlayan bir köprü durumuna geldi.


Hollanda , Avusturya ve Belçika'ya hizmet veren ilk Türk şirketi olan ETB GROUP, 2003 yılından beri sürdürdüğü başarılı çalışmalarıyla, yurt dışında bu alanda ödül üstüne ödül aldı. Türkiye’de Avrupa dillerini bünyesinde bulunduran  en büyük ve tek Türk firması olma özelliğine sahip  ETB GROUP CEO’su Erol Tazegül, 2015 hedeflerinin çağrı merkezindeki başarılarını devam ettirmek ve yeni girecekleri sağlık turizmi sektörünün lideri haline gelmek olarak açıkladı.

 

Türkiye çağrı merkezi sektörü 2014 yılında yüzde 14 büyüyerek 80 bin kişilik istihdam kapasitesine ve 1,6 milyar USD pazar büyüklüğüne ulaşırken, Hollanda, Avusturya ve Belçika'ya Türkiye'den hizmet veren ETB GROUP, başarısını genç bir girişimcinin azmine borçlu.

 

Çağrı merkezi şirketi ETB Group CEO’su Erol Tazegül, halen, 500 kişilik istihdama sahip olduklarını, Türkiye’de 7 çağrı merkezi ile 50 şirkete 9 dilde hizmet verdiklerini anlattı.

Tazegül şöyle konuştu:  “Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Trabzon, Denizli ve Karaman’da olmak üzere 7 ilde çağrı merkezimiz var. Aegon, NEM, Bayer, Ipsos gibi devlerle çalışıyoruz. Bu şirketlerden Hollandalı enerji firması NEM, 3 yılda bizimle 140 bin yeni müşteri kazandı. Avrupa dillerine hakim ilk ve en büyük Türk çağrı merkeziyiz. Çağrı merkezi ve telemarketing alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Şimdi de bu birikimimizi ‘sağlık turizmi’ pazarlaması için kullanacağız. Hollanda’da enerji ve gaz alanında, Almanya’da ilaç ve sağlıkta, Türkiye’de ise hastanelerle yaptığımız işbirlikleriyle sağlık alanında uzmanlaştık.

 

ATAŞEHİR’E OTEL YAPIYOR

‘ETB Group olarak, 2105 yılı içinde sağlık turizmi alanında faaliyete başlayacağız. Hedefimiz Avrupa’da yaşayan Türkler değil. Ataşehir’de wellness&spa oteli inşa ediyoruz. Sağlık turizmini desteklemek için bu yatırımı yapıyoruz. Yurtdışından Türkiye’ye gelenhastaları kişiye özel hizmet sunarak, konaklatacağız. Sağlık turizminde A’dan Z’ye her detay çok önemli. Avrupalı hasta çok titiz.’


   

Avustralyalılar yatırım ve ticaret yapmaya geliyor
NATO Gemi Komutanları Başkan Akaydın'ı Ziyaret Etti
Finansbank ile Kavuklar Grubu 56 milyon Euro'luk Kredi Anlaşması İmzaladı
Merkez Bankası sözünü tutamadı
  • ARAMA