Sektörel
20.11.2014 09:02

n11.com ilk sanal mağazasını 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda açtı

n11.com, tüketicilere sağladığı alışveriş deneyimi ile Türkiye’de e-ticaret alanında öncülüğünü sürdürüyor. 8-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda e-ticaret platformu olarak yer alan marka, bünyesinde bulunan Kitap Kategorisi’nin geniş ürün yelpazesini ziyaretçilerle buluşturarak farklı bir fuar deneyimi sundu.


TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği ortaklığıyla düzenlenen ve kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda ilk defa sanal mağaza açıldı. Tek e-ticaret platformu olarak fuarda yer alan n11.com, bünyesinde bulunan kitap kategorisini ziyaretçilere sundu. n11.com, mobil uygulamasında yer alan Çek-Ara özelliği sayesinde istenilen kitabın fotoğrafının çekilerek platform üzerinde bulunmasına ve satın alınmasına imkan tanıyan teknolojik altyapısı sayesinde geleneksel ve online perakendeyi birleştiriyor.

 

Kitaba olan ilgiyi artırmak istiyoruz

Kitap satışlarının bir ülkenin kültür düzeyinde büyük öneminin olduğunu, bu nedenle n11.com platformunda bulunan kitap kategorisine çok önem verdiklerini belirten n11.com Bilgi Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Çivici, ‘Türkiye’de kitaba olan ilgiyi artırmak istiyoruz. Bu nedenle kitap özelinde yapılan organizasyonların bizim için büyük önemi var. Bir e-ticaret platformu olarak bu fuarda yer aldık. Son kullanıcıya temas ettiğimiz için kitapseverlerin internetten kitap alımıyla ilgili isteklerini ve beklentilerini daha iyi gözlemleyebiliyoruz. Aynı zamanda kendi teknolojimiz olan ve Türkiye’de ilk defa kullanıcılara sunulan Çek-Ara uygulamamız sayesinde kitapseverlere hızlı ve zahmetsiz alışveriş imkânı tanıdık. Standımızın tümünü kaplayan Sanal Mağazamız (Virtual Store) üzerinden Çek-Ara özelliğini tanıtarak ziyaretçilerin bu deneyimi yaşamalarını sağladık.’ dedi. Çek-Ara uygulaması ile ilgili de bilgi veren ÇiviciÇek-Ara uygulaması ile vitrinde veya bir arkadaşınızda görüp beğendiğiniz bir ürünü fotoğraflayıp, n11.com mobil uygulamasına yüklemeniz ve ürünü bularak anında satın almanız mümkün. Nasıl ‘internete girmek’ için artık bilgisayarın karşısında oturuyor olmak gerekmiyorsa, bir şeyler keşfetmek ve satın almak için de metinle arama yapma zorunluluğu Çek-Ara ile ortadan kalkıyor. Tüketiciler gördükleri her şey hakkında ne olduğunu bilmeseler ya da sözcüklerle tarif edemeseler bile anında bilgi sahibi olarak, satın alabiliyorlar’ sözleriyle açıkladı.

 

Fuar süresince özel ürünler ve kampanyalar ziyaretçilerle buluştu

n11.com, kitap alımına teşvik etmek amacı ile fuar süresince ziyaretçilere özel kampanyalar da düzenledi. n11.com, mobil uygulamasını indirenlere veya n11.com’a üye kaydı yapanlara kitap kategorisinde geçerli olmak üzere 11TL kupon hediye etti. Aynı zamanda, Babil.Com'un ürünü olan Calibro e-kitap okuyucunun fuardaki tek satış noktası olan n11.com, Calibro E-Kitap okuyucu alanlara 200TL ve üzeri alışverişlerde geçerli olmak üzere 50TL indirim kuponu hediye etti.

                                                         


     

Dell başarılı iş ortaklarını ödüllendirdi
Kemal Yamankaradeniz'den Marka, Patent ve İnovasyon Kitabı
IBC SOLAR Türkiye Genel Müdürü Hayri Bali: "GES Konusunda Bilgi Fakiriyiz"
Reklamcılar Derneği 2013 İlk 6 Ay Reklam Yatırımlarını Açıkladı
  • ARAMA