Kültür/Sanat
30.10.2014 07:30

Ünlü yazar Tess Gerritsen Üsküdar Üniversitesi'ne geliyor

Korku-tıbbi gerilim türündeki kitapları ile tanınan Tess Gerritsen, 11 Kasım’da Üsküdar Üniversitesi’nde Prof.Dr. Sevil Atasoy ile birlikte bir söyleşi yapacak.


Kitapları dünyanın pek çok ülkesinde çok satanlar listesinde yer alan polisiye, korku, tıbbi gerilim türü yazarı Tess Gerritsen, Üsküdar Üniversitesi’ne geliyor.

Kaleme aldığı Rizzoli ve Isles serisinden yararlanılarak yapılan Rizzoli&Isles dizisi ülkemizde ilgiyle izlenen, korku-tıbbi gerilim türündeki kitaplarıyla da Türk kitapseverler tarafından tanınan Tess Gerritsen, 11 Kasım 2014 Salı günü saat 14.00 ile 17.00 arasında Üsküdar Üniversitesi’nde olacak.

 

Prof.Dr. Atasoy ile birlikte söyleşi yapacaklar

Tess Gerritsen, Üsküdar Üniversitesi Şiddet ve Suçla Mücadele Araştırma ve Uygulama Merkezi (ŞİDAM) Müdürü ve rektör danışmanı Prof.Dr. Sevil Atasoy ile beraber üniversitede bir söyleşi de yapacak.

Gerritsen ve Prof.Dr. Atasoy, ‘Romanlarım için nereden ilham alıyorum?’ ‘Hikayeler için bu fikirler nasıl doğuyor?’, ‘Romanlara bilim ve adli tıp nasıl dahil edilebilir?’ ve ‘Farklı konularda araştırmalarımı nasıl yapıyorum?’ konularında söyleşi yapacak. Ünlü yazar, ayrıca genel olarak yazma süreci ve yayınlatma süreci ile ilgili konularda öğrencileri aydınlatacak.

Söyleşinin ardından Prof.Dr. Sevil Atasoy ve Tess Gerritsen, birlikte kitaplarını imzalayacaklar.

 

Korku-gerilim edebiyatının kraliçesi

Tess Gerritsen, 1953 yılında Kaliforniya’da doğdu. Stanford Üniversitesi’nde antropoloji konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra Kaliforniya Üniversitesi’nde tıp bölümünü tamamladı. İlk kitabını doktorluk yaparken, doğum iznine ayrıldığı sırada yazan Gerritsen, yazarlık hayatına alışılmışın dışında bir başlangıç yaptı. Çıkarttığı ilk tıbbi gerilim romanıyla New York Times listelerine hızlı bir giriş yapan yazar, listelerin üst sıralarından inmeyen kitaplarıyla aldığı ödüller sayesinde tüm dünyada sağlam bir yer edindi. Eleştirmenler ve okuyucular tarafından ‘korku-gerilim edebiyatının kraliçesi’ olarak nitelendirilen Gerritsen’in kitapları 40 dile çevrildi ve dünya genelinde 25 milyondan fazla okura ulaştı. Kitaplarından uyarlanan Rizzoli & Isles adlı dizi, büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Başarılı hekimlik hayatını bırakıp tüm zamanını yazmaya adayan Gerritsen, Amerika Maine’de yaşıyor.

 

Tess Gerritsen’in kitapları

 

Tıbbi Gerilim Kitapları

Romantik-Gerilim Kitapları

Bıçak Sırtı

Ruhundaki Zehirle Yüzleş

Kan Gölü

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı

Gece Nöbeti

Aşk Ölümden Uyanıştır

Rizzoli & Isles Serisi

Proje: Ölümcül Virüs

Çırak

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı

İkiz Bedenler

Call After Midnight ( kısa bir süre içinde yayımlanıyor)

Günahkâr

 

Siliniş

 

Sona Kalan

 

*** Tess Gerritsen’in Rizzoli & Isles serisinden çıkacak DİE AGAİN kitabı İstanbul Kitap Fuarı öncesinde Martı Yayınları tarafından yayımlanarak okuyucularla buluşacak.


   

"Dünya Çocuk Kitapları Haftası"nda Bir Çocuk Yazar
33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açılıyor
Dünya Ekonomik Forumu'nda Göbeklitepe tanıtıldı
Mustafa Koç'un hobileri Koç Müzesi'nde
  • ARAMA