Teknoloji
02.10.2014 11:00

Tivibu'dan Yandex.Haritalar ile TV üzerinden yol durumu hizmeti

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Yandex.Haritalar uygulamasına yer vererek, trafik durumunu TV ekranından öğrenebilme imkânı sunuyor. Tivibu kullanıcıları, Yandex.Haritalar uygulaması ile seçtikleri illerde ve bölgelerde tam ekran yol durumunu görebilecekler.


Tivibu platformunda yer alan “Uygulama Dükkânı” hizmeti, yeni eklenen Yandex.Haritalar uygulaması ile daha da zenginleşti. Yandex.Haritalar uygulaması ile kullanıcılar; seçtikleri illerin haritalarını görebilmenin ve yol durumu hakkında bilgi edinebilmenin yanı sıra, favori yerleri kaydedebilecekler ve tam ekran trafik yoğunluğunu takip edebilecekler.

Tivibu kullanıcıları Yandex.Haritalar uygulaması ile trafik durumunu, ana yollardan sokaklara kadar ayrıntılı bir şekilde TV ekranlarında görme fırsatı bulacaklar. Tivibu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Yandex.Haritalar uygulaması, Tivibu kumandası ile kolay bir şekilde yönetilebilecek.

 

Haritanın yönetimi kullanıcıların elinde

Kullanıcılar uygulamayı ilk açtıklarında İstanbul yol haritası ile karşılaşıyor, ana menüden “İl Seçimi” başlığını kullanarak açılışta gelmesini istedikleri şehri seçebiliyorlar. Kullanıcılar Tivibu kumandasının yön tuşları ile harita üzerinde, yakınlaştırabilme veya uzaklaştırabilme gibi çeşitli ayarlamalar yapabiliyor.

Tivibu platformunun Yandex.Haritalar uygulaması, favori yerleri belirleyebilme özelliği ile kullanıcılara zaman kazandırıyor. Kullanıcılar, sıklıkla baktıkları bölgeleri istedikleri bir isimle kaydedebiliyor ve tek tuşa basarak trafik bilgilerine ulaşabiliyorlar. Kumandanın renkli fonksiyon tuşları da çeşitli ayarlamalar yapma imkânı sunuyor. “Ayarlar” seçeneği ile kullanıcılar, Yandex’in harita uygulamasını istedikleri yönde kişiselleştirebiliyor. Açılışta seçilen ilin, favori bölgelerden birinin ya da harita tipinin otomatik olarak gelmesi kullanıcıların yönetebileceği ayarlar arasında yer alıyor.

Televizyonun kontrolünü izleyicilere veren ve şimdiye kadar birçok yenilik sunan Tivibu platformu, farklı uygulamalara yer vererek kullanıcılarına yeni deneyimler yaşatmaya devam edecek.


  

Pazar küçülürken Lenovo büyüyor
EVATEG-LEDoid LED Teknoloji Tanıtım ve Bilinçlendirme Merkezi Açıldı
Türk Telekom Etiketli Telefonlar Kazandıracak
Para çalmaya yönelik zararlı yazılımlar artıyor
  • ARAMA