Sektörel
15.09.2014 13:01

eFİNANS birinci yılında 1200 müşteriye ulaştı

Finansbank ve Cybersoft ortaklığı ile kurulan eFİNANS birinci yılını kutluyor. Geçtiğimiz yıl Finansbank’ın bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya imza atarak hayata geçirdiği eFİNANS, başta e-Fatura ve e-Defter geçişlerinde ve e-fatura üzerinden yürüyen tüm elektronik ve ticari uygulamalar için servis sağlayıcılığı, bankacılık ve finans çözümleri sunuyor.


Müşterilerine klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunan Türkiye’nin finansçısı Finansbank’ın bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği eFİNANS, sektördeki birinci yılını kutluyor. Finansbank'ın finansal gücü ve güvenini, diğer yanda ise Cybersoft'un teknolojik gücü ve 17 yıllık tecrübesini müşterilerine sunan eFİNANS, 1.200 müşterisi ile sektörde e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv olmak üzere tüm e-Devlet uygulamalarında servis sağlayıcısı olarak çözüm sunuyor.

Kurulduğu günden bugüne sektörde ilkleri gerçekleştiren eFİNANS, pazarda en büyük ERP/muhasebe yazılımları başta olmak üzere toplam 40 ERP/muhasebe yazılımı ile online entegrasyon sağlayabilen tek e-Fatura Özel Entegratörü olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda, e-Defter uygulamasında sektörde bir ilki gerçekleştirerek bulut teknolojisinde mükelleflerin muhasebe yazılımlarından bağımsız e-Defter üretebilmesini sağlıyor.

Yeni dünya ticaretinin tamamen elektronik uygulamalar üzerinden yürüyeceğini öngören eFİNANS, daha kuruluş aşamasında ortaklarının bilgi birikimi ile yeni dünya ticaretine adapte olmak isteyen müşterileri için mevcut süreçlerde değişiklik yapmaya gerek kalmadan e-Fatura’ya geçişi kolay ve zahmetsiz seviyeye getiriyor. eFİNANS’ın yazılımları, farklı sistemler kullanan çok sayıda şirkete aynı sunucu üzerinden hizmet verebilecek şekilde tasarlandı.

 

Bankacılık sektöründe bir ilk: e-Fatura Karşılığı Nakit Kredi

Bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya imza atan Finansbank, Kobi, Ticari ve Kurumsal müşterilerine 2014 Mayıs ayı itibariyle e-Fatura Karşılığı Nakit Kredi kullandırmaya başladı. Türk bankacılık sektöründe bir ilk olan e-Fatura Karşılığı Nakit Kredi ürünü ile Finansbank, sektördeki öncülüğünün altını bir kez daha çiziyor. Finansbank’ın Kobi, Ticari ve Kurumsal müşterilerine yönelik olarak sunduğu nakit krediden yararlanmak isteyen firmalar, alacaklı oldukları e-Faturalarını teminat gösterebiliyorlar. Bu firmalar, mal sattıkları ve alacaklı oldukları firmalara kestikleri e-Faturaları bankaya temlik ederek kolayca finansman sağlayabiliyorlar.. Nakit Kredi kullanan Finansbank müşterileri, ek olarak, diğer bankacılık ürünleri için de fiyat avantajı elde edebiliyor.

 

eFİNANS’ın hizmet ve avantajları

Geçtiğimiz yıl Finansbank’ın bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya imza atarak hayata geçirdiği eFİNANS müşterilerine, e-Fatura Entegrasyon, e-Fatura Özel Entegrasyon, e-Fatura Konnektör, e-Fatura Entegrasyon Saklama, e-Defter Entegrasyon, e-Defter Bulut, e-Defter Entegrasyon Saklama, e-Defter Bulut Saklama ve e-Arşiv hizmetlerini sunuyor.

Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, “Eylül 2013 itibariyle kurulan eFinans’la sektörün öncüsü olma hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kamu ve özel sektöre çok farklı açılımlar sağlayacak hizmetler sunuyoruz. e-Faturanın önemini, geleceğini ve ticari hayatta sunabileceği fırsatları analiz ederek sektördeki güncel gelişmeleri sürekli olarak takip ediyoruz. Yeni dünya ticaretinin tamamen elektronik uygulamalar üzerinden yürüyeceğini öngörüyoruz ve e-Fatura’yı bu yeni dünyanın temel taşı olarak düşünüyoruz. Bu doğrultuda, kamu ve özel sektöre yönelik bilgi teknolojileri projeleri geliştiren güçlü yazılım şirketi Cybersoft ortaklığıyla eFinans’ı hayata geçirdik ve kurulduğumuz günden bugüne çok güzel geri dönüşler aldık. Gelecek dönemde, Türkiye’de elektronik uygulamaların başlangıç noktası sayılabilecek; Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bazı sektörler için zorunlu hale getirdiği uygulama ile e-Fatura’nın, tahsilat ve ödeme döngüsü içindeki yerinin giderek artacağına ve mali mührün de etkisiyle kredi süreçleri içinde de daha fazla yer alacağına inanıyoruz. Piyasadaki yenilikleri takip ederek buna bağlı pratik ve rekabetçi ürünler sunmaya devam edeceğiz. Birinci yılımızı kutladığımız 2014 yılında yıl sonuna kadar sektörde minimum yüzde 20 pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


  

PLASFED büyümeye devam ediyor
Havaş Ankara'ya döndü
Bakan Işık ICSG 2014'te Siemens standını ziyaret etti
İş Bankası yurt içinde 1.300'üncü şubesini açtı
  • ARAMA