Sektörel
05.12.2013 11:24

Hidromek, Türkiye Pazarına 15bininci Kazıcı Yükleyicisini Teslim Etti

Türkiye’nin en büyük iş makinesi üreticisi Hidromek, Türkiye pazarındaki önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Hidromek, Türkiye’deki 15 bininci kazıcı yükleyicisini düzenlenen törenle sahibine teslim etti. 

 


HİDROMEK, yurtiçindeki 15 bininci kazıcı yükleyicisini 5 Aralık Perşembe günü düzenlenen tören ile Denizli’de faaliyet gösteren Bilge Utku Mühendislik Ltd. Şti.’ne teslim etti. Teslimi gerçekleşen kazıcı yükleyici, Hidromek’in alanında uzmanlığını kanıtladığı Supra serisine ait. 15.000’nci kazıcı yükleyici teslimi anısına Hidromek, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ile Denizli Honaz’daki sosyal sorumluluk projesi kapsamında 15 bin fidanın toprakla buluşmasına destek olacak.

 

Hidromek’in Ankara’da yer alan üretim tesislerinde gerçekleşen törende Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt ile birlikte 15 bininci kazıcı yükleyicisinin satışını gerçekleştiren Hidromek Denizli Bölge Yöneticisi Orçun Orazlı da hazır bulundu. Türkiye’deki 15 bininci kazıcı yükleyiciyi Denizli’de faaliyet gösteren Bilge Utku Mühendislik Ltd. Şti ortaklarından Bilge Utku ve Halil Utku teslim aldı. Teslim aldığı Hidromek Supra Serisi HMK 102 B, kendilerinin Hidromek’ten aldığı 3. kazıcı yükleyici oldu. 4-8 Mart 2014 tarihlerinde Amerika Las Vegas’ta düzenlenecek olan Con Expo İş Makineleri Fuarı’na katılacak olan Hidromek, 15 bininci kazıcı yükleyicisini teslim alan müşterisini fuarda misafir edecek.

Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt törende yapmış olduğu konuşmada Hidromek’in gerek yurtdışı gerekse yurtiçi büyüme ivmesinden  memnun olduklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “35’inci yılımızda Hidromek olarak bizlere gurur veren işlere imza atıyoruz. Daha iki hafta önce Japon Mitsubishi Heavy Industries’in Tayland’da yerleşik greyder üretim tesisini ve tüm tasarım, üretim, know-how, teknolojisi ve satış sonrası hizmetleriyle birlikte satın almak üzere anlaştık. Bu bizim global pazardaki gücümüzü artırma yolunda attığımız çok büyük bir adım oldu. Yurtdışındaki başarımızdan sonra şimdi de ülkemizdeki 15 bininci kazıcı yükleyicimizi sahibine teslim ediyoruz.”

Türkiye’de en fazla kazıcı yükleyici satışını gerçekleştiren Hidromek, 15 bininci kazıcı yükleyici teslimiyle bu unvanını perçinlemiş oldu. Kazıcı yükleyici üretimi konusunda uzmanlığını Supra modelleri ile bir kez daha kanıtlayan Hidromek, bu modelde uyguladığı yenilikçi teknolojiler ve kusursuz tasarımlarla uzmanlığını ve öncü firma olduğunu ispat ediyor.

Supra serisi, Hidromek’in yoğun kullanıcı müşteri segmentiyle yaptığı görüşmeler ve pazar araştırmaları sonrasında müşteri ihtiyaç ve beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilmek amacıyla geliştirildi. Supra serisi, dünyanın en yüksek donanım ve konforuna sahip kazıcı yükleyicisi olma ünvanını, şimdiye kadar birçok kazıcı yükleyicide isteğe bağlı sunulan ya da hiç uygulanmayan birçok özelliği standart donanım olarak sunmasıyla hak ediyor.

Supra serisinin tasarımında esas parametreler yüksek verimlilik, üretkenlik, sağlamlık ve konfor olarak sıralanıyor. Yapılan testler sonucunda Supra serisinin 1 litre mazot ile şimdiye kadar geliştirilen  modeller arasında en fazla iş üreten kazıcı yükleyici olduğu ispat edildi.

Hidromek’ten 15 bin fidanlık sosyal sorumluluk projesi

35’inci yılında 15 bininci kazıcı yükleyicisini teslim etmenin haklı gurunu yaşayan Hidromek, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ile işbirliği yaparak, Denizli Honaz’da 15 bin fidanı içeren sosyal sorumluluk projesini hayata geçirecek.   Bozkurt konuyla ilgili olarak; “36 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak yaşadığımız çevre ve topluma olan vefa borcumuzu çevreye faydası olacak bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile bir nebze de olsa ödemek istedik. Bu anlamda DOÇEV ile işbirliği yaptık ve Denizli Honaz’da, 15 bin fidanın dikilmesine katkıda bulunacağız” diyerek sözlerine son verdi. Konuşma ve kazıcı yükleyicinin sahibine tesliminin ardından, 15 bin fidanın ilk fidanları temsili olarak Hidromek bahçesine dikildi.


    

Ofiste aşk başkadır
Allianz Eğitim Günleri'nin Üçüncüsü Düzenlendi
Beton Ankara 2014 Fuarı Congresium'da
Terör, kongre ve toplantı turizmini vurdu
  • ARAMA