Teknoloji
22.08.2014 07:30

Securitas MADEP projesi ile depreme hazırlanıyor

Türkiye güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, olası Marmara Depremi’ne hazırlıklı olmak ve zararlarını azaltmak amacıyla MADEP Projesi’ni başlattı. Proje için Aralık 2013’te çalışanların katılımıyla gönüllü çalışma grupları kurarak düzenli toplantılar gerçekleştiren Securitas, detaylı bir eylem planı oluşturdu.


Dört aşamadan oluşan MADEP’te ilk aşamada idari kadronun bilinçlendirilmesi ve Securitas ofislerinin depreme dayanıklılık konusunda değerlendirilmesi yapıldı. İkinci aşamada saha ekibi, üçüncü aşamada iş ortaklarının bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Dördüncü aşamada ise, elde edilen bilgi ve birikimin bir hizmete dönüştürülerek diğer şirketlerin kullanımına sunulması planlanıyor.

Türkiye’de 76 ilde 9.000 çalışanıyla güvenlik sektörü lideri olan Securitas’ın MADEP Projesi, öncelikli olarak olası Marmara depreminden ciddi olarak etkilenmesi öngörülen Marmara Avrupa ve Marmara Anadolu bölgelerini kapsıyor. Bu kapsamda öncesinde depreme hazırlık, planlama ve zarar azaltma, sonrasında ise, acil müdahale, kriz yönetimi ve iş devamlılığını sağlama planlamaları hazırlandı.

Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 20 farklı sektörden 400’ü aşkın kuruluşa hizmet veren Securitas, 21 segmente özel güvenlik çözümleri sunuyor. Toplam 8 bölge ofisi, 7 şube ofisi, 1 mobil ofisi ve 200 kişilik idari kadroyla, 2143 hizmet noktasında 556 farklı proje yürütmektedir.Samsung Galaxy Tab S ile renkleri canlandırın
Ttec ile Cep Telefonu Aksesuarları Artık Bir Moda Objesi
14 metreye kadar sualtı çekim yapabilen Pentax WG-4 ve WG-4 GPS
Office360 ile Tasarruf Sağlayın
  • ARAMA