Sektörel
05.12.2013 08:40

TLS Lojistik'in En Yeni Deposu HEKA Kapılarını Geleceğin Lojistik Uzmanlarına Açıyor

TLS Lojistik’in en yeni deposu Heka, yerli ve yabancı 200 genç öğrenciyi ağırlamaya hazırlanıyor. Gençler, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği Uluslararası Lojistik Eğitim Kampı kapsamında, Türkiye’nin en büyük depolarından bir olan Heka’yı ziyaret edecek.


Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden biri olan Kalite ve Verimlilik Kulübü, gelenekselleşen Uluslararası Lojistik Eğitim Kampı etkinliğinin bu yıl dokuzuncusunu düzenliyor. TLS Lojistik’in sponsorluğunu üstlenerek destek verdiği etkinlik kapsamında gençler, 6 Aralık 2013 tarihinde Türkiye’nin en büyük depolarından biri olan  Heka’yı ziyaret edecek. Gençlerin ziyareti, Heka için de bir lansman niteliği taşıyor. Gençler, Heka’nın ilk misafirleri olacak.

 

2-7Aralık 2013 tarihlerinde üniversitenin Beşiktaş kampüsünde düzenlenecek olan etkinlik, üç gün seminer, bir gün teknik gezi ve atölye çalışmaları şeklinde planlandı. Geziye ayrılan günde Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen 200 öğrenci, TLS Lojistik’in en yeni deposu Heka’yı ziyaret edecek. Şekerpınar’da bulunan ve son derece gelişmiş bir teknolojik altyapıya sahip olan depoyu ziyaret edecek olan lojistik öğrencileri, böylece gelecekte birer mensubu olacakları sektörü birebir deneyimleme şansı bulacak.

 

10 Milyon Dolarlık Yatırımla Kuruldu

Heka deposu, adını, Orion yıldız kümesindeki bir yıldızdan alıyor. 10 milyon dolar tutarındaki yatırımla Şekerpınar’da kurulan Heka’nın büyüklüğü 25 bin metrekare. 52 bin palet kapasiteli Heka ile şirketin toplam depolama alanı da135 bin metrekareye ulaşmış bulunuyor.


  

Teknik insan kaynakları ihtiyacı Academytech uzmanlığı ile karşılanıyor
TSKB'de iki yeni atama
Red Dot ödülleri'nin Fikir Babası Prof. Dr. Peter Zec Alldesign 2014 İçin İstanbul'a Geliyor
Mustafa Nevzat dünyanın lider ilaç fuarı CPhI'a katılıyor
  • ARAMA