Ekonomi
11.08.2014 09:30

TÜRKONFED: Artık ekonomi zamanı

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, son bir yıldır gündemi oluşturan seçim sürecinin ardından, Türkiye’nin ekonomiye odaklanması gerektiğini söyledi.


Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, önemli seçimlerden birinin geride bırakıldığını, bir yıldır seçim süreci yaşayan Türkiye’nin ekonomiye odaklanabileceğini söyledi. Seçilecek yeni cumhurbaşkanının kırık kalpleri onarmasını istediklerini hatırlatan Onatça, “Sonucun hayırlı olmasını diliyoruz. Sayın Erdoğan, yaptığı balkon konuşmasında tartışmaları, kırgınlıkları geride bırakalım mesajı verdi. Bu konuşmaya sadık kalınan uygulamalar kırılan kalplerin onarılmasını sağlar. Kendisine 76 milyonun tamamını temsil edeceği, kucaklayacağı hassas ve büyük sorumluluk isteyen görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

 

REHAVET ORTADAN KALKMALI

2014’le başlayan yerel ve cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin ülkeyi yorduğunu ancak geride bırakılmış olmasının avantaja çevrilebileceğini belirten TÜRKONFED Başkanı Onatça, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Küresel ekonomide kırılganlıkların devam etmekte olduğu bir ortamda tamamlanan seçim süreci iş dünyasında güven ve beklentilerin düzelmesine katkıda bulunacaktır. Seçim öncesinde Anadolu’ya hakim olan rehavetin, seçim sonrasında ortadan kalkmasını umuyoruz. Türkiye ekonomisinde çözüm bekleyen yapısal sorunların bir süredir siyasetin gölgesinde kaldığı ve gereken önemi bulamadığı hepimizin malumu. Önümüzdeki günlerde gerek başbakan gerekse ekonomi yönetiminin krizsiz belirlenmesi tedirginliği de ortadan kaldırır. Bu çerçevede ekonomide bekleyen önlemlerin devreye sokulması, bu senenin son çeyreğinde ve gelecek sene elde edeceğimiz büyüme oranının hızlanmasını sağlayacaktır.”


 

İş Yatırım Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda piyasa yapıcı kurum oldu
Sigortada adil fiyat uygulaması
Gürcistan'ın En Büyük Bankası Bank Of Georgia Türkiye'de Temsilcilik Ofisi Açıyor
Konuta Göre İki Kat Kira Getirisi Oto World Asya'da
  • ARAMA