Sektörel
04.12.2013 09:50

Powerwax, İnfinity İnvest Holding'in Markalarından Biri Oldu

Bünyesinde akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Gulf ve Antoil markalarını bulunduran Infinity Invest Holding A.Ş. büyümesini sürdürüyor.

Türkiye’de Gulf Markası ile 10 yıldır akaryakıt ve madeni yağ dağıtımı yapan Delta Akaryakıt’I da bünyesinde bulunduran Infinity Invest Holding, geçtiğimiz Ağustos ayında Antalya’nın yerel markası Antoil’i de satın almıştı.

Infinity Invest Holding, akaryakıt sektöründe bu büyüme ivmesini devam ettirmek istiyor. Bu doğrultuda Ozan Enerji’ye ait Powerwax markasını da bünyesine katmak üzere iki şirket başladığı görüşmeleri olumlu olarak sonuçlandırdı ve Rekabet Kurumuna satış bildiriminde bulunuldu. Buna gore Ümit Ozan kendisine ait Ozan Enerji LPG Akaryakıt Dağıtım ve Nakliye Ticaret A.Ş. hisselerinin tamamını Infinity Invest Holding A.Ş.ye devrediyor.

Rekabet Kurumunun bu satın almayı onaylaması ile birlikte Infinity Invest Holding Şubat 2014 başında Powerwax operasyonunu devir alarak, bünyesindeki akaryakıt istasyon sayısını 250 ye yükseltecektir.

Bu satın almalarla ilgili olarak Infinity Invest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur yaptığı açıklamada“Infinity Invest Holding olarak EPDK’nın düzenlemeleri sonrası oluşan güvenli ve yatırımı teşvik edici ortam sayesinde akaryakıt sektörünün geleceğine inanıyoruz. Bu çerçevede sektörde hızlı büyümemizi devam ettirmek hedefindeyiz. 2014 yılında bizi akaryakıt dağıtımında güçlü bir ulusal oyuncu olma hedefine taşıyacak,  mevcut markalarımız ile sinerji ve katmadeğer sağlayacak yeni satın almalara devam edeceğiz.”dedi. 


 

Aralık'ta Gençler Yerinde Durmayacak...
Bersay 10. SABRE Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi iletişim danışmanı seçildi
15 yılın kariyer hikayeleri bu blogda
Bursa'dan büyük turizm hedefi
  • ARAMA