Ekonomi
01.08.2014 08:30

Kliksa Ramazan ayı online alışveriş haritasını açıkladı

Ramazan ayında gece 12:00’den sabah 05:00’e kadar yapılan alışverişler %60 arttı. En çok online ürün alınan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Kocaeli’nin ardından Diyarbakır, Konya, Mersin, Kayseri ve Erzurum oldu. Çorum, Uşak, Kocaeli, Kırıkkale ve Kırşehir ise önceki döneme göre online alışverişin en çok arttığı iller oldu.


Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, Ramazan ayı boyunca internet üzerinden en çok satın alınan ürünleri açıkladı. Kliksa verilerine göre, Ramazan döneminde Türkiye genelinde en çok akıllı telefon, tablet, bebek bezi, elektrikli süpürge ve televizyon tercih edildi. En çok online ürün alınan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Kocaeli’nin ardından Diyarbakır, Konya, Mersin, Kayseri ve Erzurum oldu. 

 

Çorum, Uşak, Kocaeli, Kırıkkale ve Kırşehir’de online alışveriş arttı
Konuyla ilgili bilgi veren Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Ramazan ayında gece 12:00’den sabah 05:00’e kadar yapılan alışverişler geçtiğimiz yıla göre %60 arttı. Çorum, Uşak, Kocaeli, Kırıkkale ve Kırşehir, önceki döneme göre online alışverişin en çok arttığı iller oldu. Ramazan’ın yaza denk gelmesi sebebiyle, %200’e yakın oranla en çok artış gösteren ürün kategorisi klimalar oldu. Ayrıca geçen seneyle karşılaştırdığımızda bu yıl 3 kat fazla Ramazan paketi satıldı.” dedi.
 
Kadınlarda Denizli ve Muğla, erkeklerde Kocaeli ve Antalya öne çıkan iller oldu
Türkiye genelinde kadınlar en çok akıllı telefon, elektrikli süpürge, hafıza kartı, tablet ve bebek bezini tercih etti. Kadınların en çok alışveriş yaptığı iller sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’nın ardından Denizli ve Muğla oldu. Erkeklerin rağbet ettiği ürünler akıllı telefon, tablet, televizyon, oto lastiği ve hafıza kartı olarak sıralandı. Erkeklerin en çok alışveriş yaptığı iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından Kocaeli ve Antalya oldu.

   

Fas'tan çelik ihracatçılarına yüzde 11 vergi geldi
PLASFED plastik inşaat malzemeleri raporu yayınlandı
Odeabank'tan Öğretmenler Günü'ne Özel Kredi
Şekerbank Erzurum Şubesi'nde "Tasarrufun Altın Günü"
  • ARAMA