Sektörel
03.12.2013 07:40

Isı İsrafına Engel Olan Sistemler

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soğuyan havalar kadar doğalgaz faturaları da korkutmaya başladı. Gelecek yüksek meblağlarda ki doğalgaz faturalarının %55 oranında önüne geçmek ise artık mümkün. ÇBS İzoguard bina ısı yalıtım sistemleri kaliteli ve sağlıklı ürünleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Isı yalıtım malzemelerinde; EPS, Neopor, Karbonlu olmak üzere ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun 3 farklı seçenek sunan firma hem binanızı hem cebinizi korumayı hedefliyor.

ÇBS İzoguard ısı yalıtım sistemleri, soğuk havalarda iç mekânda ki mevcut sıcak havayı sağlıklı bir şekilde muhafaza ederken, dışarıdan gelen soğuk havayı ise iç mekâna geçirmiyor. Enerji tasarrufunun yanı sıra ekonomik fiyat seçenekleriyle bütçeleri sarsmıyor ve en çevreci ısı yalıtım malzemesi olarak biliniyor. Yalıtım sistemleri betonarme, tuğla, gaz beton gibi eski yeni tüm binalardaki yapı elemanlarına iç ve dış cephelerden uygulanabilir.

HAVA İLETKENLİĞİNİZİ SIFIRLAYIN

ÇBS İzoguard Isı Yalıtım Sistemleri Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Yılmaz:“Tüm ürünlerimizde en yüksek kalitede hammaddeler kullanıyoruz. Müşterilerimizin çevresel koşullara ve binaların ihtiyaç düzeylerine göre tercih edebileceği, farklı ısı yalıtım düzeylerimiz mevcut. EPS termoplastik, kapalı gözenekli, beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. EPS levhaların bünyesindeki kapalı gözenekli hücrelerin içeriği % 98 durgun ve kuru havadır. Neoporlu ve Karbonlu sistem, içerdiği grafit reflektör sebebiyle kızıl ötesi emicilik ve yansıtıcılık özelliği kazanarak, ısı iletkenliğinin büyük oranda azalmasını sağlar. Gri rengini de bu grafit maddesinden alır. Grafit, malzemenin ısı enerjisini EPS’ye göre daha çok reflekte etmesini ve bu şekilde malzemenin ısı yalıtım kabiliyetinin daha yüksek olmasını sağlar. Bu 3 ürünümüzde de yüksek ısı yalıtımı sayesinde ürünün performansı kullanım ömrü boyunca sabit kalır ve malzeme özelliği olarak tasarımcılara özgürlük sağlar. ÇBS izoguard levhalar DİN 4102-B1 ve Euro E sınıfı yangın sınıfına sahip olmakla birlikte nefes alan cephe çözümleriyle nem ve rutubetten uzak sağlıklı ortamlar oluşturur.” dedi.


     

İklimSA ağlarını genişletiyor
TÜRKONFED'den Soma açıklaması
Topbaş: 2014 sonuna kadar çözülmemiş dere problemi kalmayacak
Nord Engineering ve Allison, Atık Toplama Hizmetlerine Yeni Boyut Kazandırıyor
  • ARAMA