Teknoloji
22.07.2014 07:00

Hırsızlar tatil yapmıyor

Tüm senenin yorgunluğunu atmak, bedenini ve zihnini dinlendirmek için bayram ve yaz dönemlerini fırsat bilip tatile çıkanların korkulu rüyası, hırsızlar oluyor.  Özellikle tatil için boşalan evleri, açık alanları ve plajları hedef alan hırsızlar; parasal değeri yüksek, parçalara ayrılabilen ve kolay satılabilen elektronik eşyalara göz dikiyor.


İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan en son araştırmaya göre, hırsızlık vakalarının son 4 yılda yüzde 63 oranında artış gösterdiği belirtiliyor. Araştırmada, özellikle büyük kentlerdeki ev ve araç içi hırsızlık olaylarının çoğaldığına dikkat çekiliyor.

 

Hırsızlar, Tatil Dönemlerini Fırsat Görüyor

Özellikle yaz aylarının ve bayram tatillerinin hırsızlar tarafından fırsat olarak görüldüğünü belirten Teknokask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç; “ Hırsızlar, parasal değeri yüksek, parçalara ayrılabilen ve kolay satılabilen elektronik eşyaları hedef alıyor.Elektronik cihazların çalınma bildirim verilerine baktığımızda, yaz dönemi hırsızlık olaylarından ciddi bir artış gözleniyor. Tatilde keyfinizi kaçırmamak için değerli elektronik eşyalarınızı güvence altına aldırarak mağduriyet yaşamayın” açıklamasında bulundu.

 

Güvence Paketi İle Mağduriyetler Karşılanıyor

 Elektronik eşyalara güvence hizmet paketi sunduklarını belirten Teknokask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, elektronik cihazlarına güvence hizmeti alan kullanıcıların, yaz mevsiminde hırsızlıktan kaynaklanan mağduriyetlerini firma olarak karşıladıklarını belirtti. Elektronik cihazların çalınma bildirim verilerine göre; özellikle yaz aylarında artışın olduğunu bununda en çok plajda, araçta ve evde gerçekleştiğini söyledi.  Gelişen teknoloji ile LCD televizyonlarında çok hafiflediğini, tıp ki cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi taşınabilir hale geldiğini, söyleyen Tayfun Gülgeç, özellikle yazın yanımızdan ayırmadığımız bu elektronik cihazların hırsızlık durumlarına karşı güvenliğine daha çok dikkat edilmesini gerektiğiniz söyledi.  Gülgeç, metropollerde yaşayanların tatile giderken kafalarının rahat olması için konutlarını mutlaka sigortalatmalarını, elektronik cihazlarını da güvence altına almalarının önemine değindi. 

 

Elektronik Tüm Cihazlarınız Teknokask’a Emanet

Tayfun Gülgeç, üretici hataları dışında kalan ve garanti kapsamına girmeyen; hırsızlık,  kapkaç, gasp durumlarına ek olarak, sıvı teması, yüksek voltaj, doğal afet ve kırılma gibi diğer kullanıcı kaynaklı hatalara ürünleri güvence altına alan geniş bir hizmet ağına sahip olduklarını söyledi. Kullanıcılara ayrıca; Elektronik cihazlarla ilgili hukuki destek hizmet, verdiklerine de vurgu yapan Gülgeç,marka model ayırmadan, notebook, tablet, pc, plazma, led tv, fotoğraf makinası, video kamera ve projeksiyon gibi bir çok elektronik cihaza Teknokask Hizmet Paketi ile güvence hizmeti sunduklarının da altını çizdi.

 

Tek Tıkla Hırsızlardan Korunun

Toplamda oldukça yüksek maliyetlere alınan elektronik eşyaları güvence altına almanın önemine vurgu yapan Tayfun Gülgeç, bu hizmetin internet üzerinden www.ekaks.com.tr’den de yapabileceğini söyledi. Tatil dönemlerinde mesaiye başlayan hırsızlara karşı kolayca önlem alınabileceğinin önemine vurgu yapan Tayfun Gülgeç, “Taşınabilir ya da taşınamaz elektronik cihazlarınıza 70’TL’den başlayan fiyatlarla güvence teminatı veriyor, hasar bildiriminizi online başvuru ile değerlendirmeye alıyoruz” dedi.

 

Yurt Dışından Gelen Ürünlerde Güvende

Yaz dönemi yurt dışından memleketine gelen, ya da tatil için yut dışına giden, yanında elektronik cihaz getiren ve faturası bulunan tüm eşyalara güvence hizmet paketi verdiklerini söyleyen Tayfun Gülgeç, tüm ihtiyaca uygun çözümler geliştirdiklerini sözlerine ekledi. 


     

Hırsızlık için kapıdan değil, ekrandan giriyorlar
Sahte e-fatura saldırıları gelişiyor
Çığır açan teknoloji: Halatsız ve yatay hareket eden asansör
EMC Forum 4 Aralık'ta...
  • ARAMA