Otomotiv
11.07.2014 10:00

Ramazan'da sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, Dokuz Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyeleri ile işbirliği yaparak, Ramazan’da sağlıklı beslenmenin püf noktalarını araştırdı.

 


 Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle, sıcak havalarda oruç tutan kişilerin sağlık problemleriyle karşılaşmamak için dengeli bir şekilde beslenmeleri gerekiyor.

Kipa, Dokuz Eylül Üniversitesi (DÜE) Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyelerinin önerilerine uygun olarak, Ramazan’da sağlıklı beslenmenin püf noktalarına dikkat çekiyor.

Uzmanlar, Ramazan’da yeterli ve dengeli beslenmek için süt ve süt ürünleri, et, yumurta, kuru baklagiller, sebze, meyve ile ekmek ve tahıllar grubu besinler yeterli miktarda tüketilmesini öneriyor. Tek seferde aşırı şerbetli, yağlı, tuzlu, büyük porsiyonlar yerine iftardan sonra yaklaşık birer saat ara ile azar azar ve sık sık, küçük porsiyonlarla beslenilmesi gerektiğini ifade eden öğretim üyeleri; çorba, az yağlı et, sebze yemekleri, bulgur pilavı, salata tüketmenin dengeli beslenme imkanı sağlayacağını belirtiyor.

Günlük sıvı ihtiyacının karşılanması için en az 8 bardak su içilmesi de, uzmanların dikkat çektiği bir başka nokta. Sudan sonra tercih edilmesi gereken sağlıklı içecekler olarak ise ayran ve maden suyu tavsiye ediliyor. 

 

Sağlıklı beslenmeyi tercih eden müşterileri için Kipa, Ramazan’da ihtiyaç duyulan Kipa markalı tüm gıda ürünlerini uygun fiyatlarla müşterilere sunuyor. Kipa markalı kalitesi lider markalar ile eşdeğer olan ürünler arasında mandıra lezzeti ayran, süt, yoğurt, kefir, peynir ve yumurta çeşitleri, yumurta, zeytinyağı ve tahıllı ekmek seçenekleri, baklagiller yer alıyor. Su, meyveli maden suyu ve taze sebze meyveler de Kipa markasının güvencesiyle müşterilere sunuluyor.

Kipa markalı ürünler, Ramazan’ın bereketini simgeleyen farklı içeriklere sahip dört özel paketle de müşterilerle buluşuyor. Fiyatları 19,9 TL’den başlayan ve Kipa markalı ürünleri de içeren Ramazan paketleri, kaliteli gıda ürünleri özel indirim çekleriyle birlikte sunuluyor.

 

 

 

 

 


   

SEAT Leon FR'da avantajlı fiyat
Renault'da Aralık Ayında Çok Cazip Fırsatlar
Mitsubishi Attrage'dan 20.000 TL'ye %0 faiz
Yeni ortadan motorlu, dört silindirli roadster: Porsche 718 Boxster
  • ARAMA