Diğer
10.07.2014 11:00

MÜSİAD'tan İsrail açıklaması

Müstakil  Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, İsrail Devleti’nin Gazze’ye yönelik yapmış olduğu insanlık dışı saldırılara ilişkin bir açıklamada bulundu.


Olpak yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

MÜSİAD olarak, öncelikle, Dünyanın neresinde, kim tarafından yapılırsa yapılsın ve gerekçesi her ne olursa olsun, her türlü zulmün bir “insanlık suçu” olduğuna inandığımızı belirtmek istiyoruz.

Zorbalığa ve Şiddete Son Verilmeli

Bu bağlamda “masum bir insanı öldüren bütün bir insanlığı öldürmüş gibidir “ ayetine inancımızdan hareketle, Ramazan’ı idrak ettiğimiz şu günlerde, İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu zorbalığı ve şiddeti kınıyoruz. Gerekçesi her ne olursa olsun, kim tarafından yapılırsa yapılsın, her türlü zulmün bir insanlık suçu olduğuna inanıyor, devlet eliyle yapılan zorbalık ve şiddetin de bir an önce durdurulması ve bu acıyı durdurmaya yönelik bütün adımların biran önce atılması gerektiğine inanıyoruz. 

İnsanlık Adına Tüm Adımlar Atılmalı

Bu saldırılar olurken, gerek Gazze ile aynı kutsal değerlere sahip İslam Dünyası’nın, gerekse evrensel hukuk kurallarının bağlayıcılığına inanan Dünya ülkelerinin, içinde bulundukları bu suskunluğu bozarak, “insanlık” adına gerekli olan tüm adımları atmasını, “insan” olmanın verdiği sorumluluk adına her türlü maddi-manevi desteği Gazze’den esirgememeleri gerektiğini ifade ediyoruz. 

İnsani Değerler Zulme Galip Gelecektir

Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, insan olarak “soydaş” olduğumuzun farkına vararak, “insanlığın” ve “insani değerlerin” her türlü terörün, zorbalığın, şiddetin, aşağılamanın ve zulmün üzerine galip geleceğine olan inancımızla, herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.Arda Nike’ın yeni reklam filminde oynadı
Darüşşafaka ile yeni yılda sevgiyi ve umudu paylaşın
Suriyeli mülteci sayısı üç milyonu geçecek
Yeni Yılda Denizin Huzuru West Marine'de
  • ARAMA