Yaşam
17.06.2014 11:30

Roche çalışanları Soma'daki çocuklara eğitim desteği için yürüdü

Roche Türkiye, uluslararası ‘Roche Çocuklar İçin Yürüyor’ projesinin Türkiye ayağını, 16 Haziran 2014 tarihinde 5. kez gerçekleştirdi. Roche çalışanları tüm dünyada Haziran ayında aynı gün yürüyerek ihtiyacı olan çocukları destekliyor. Bu yıl da İstanbul, Emirgan Korusu’nda yürüyüş gerçekleştiren Roche Türkiye çalışanları proje kapsamında yarattıkları kaynakla Soma’da eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklara destek olacak.


Dünya çapındaki Roche çalışanlarının gönüllü katılımı ile 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen Roche Çocuklar İçin Yürüyor projesine 5. kez katılan Roche Türkiye çalışanları, İstanbul Emirgan Korusu’nda yaptıkları yürüyüşle kampanyaya destek verdi. Roche Türkiye çalışanları gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımı Soma’da eğitim için destek bekleyen çocuklar yararına kullanacak.

 

Roche Türkiye İlaç ve Roche Diagnostik çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş kapsamında toplanan bağışlar, hem Türkiye’de Soma’da, hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara aydınlık bir gelecek sunmak üzere değerlendirilecek.

 

Bugüne kadar Roche Türkiye çalışanları, gerçekleştirdikleri gönüllü yürüyüşlerle topladıkları yardımları UNICEF Türkiye'nin, ‘Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi’ projesine bağışladı. Bağışlar aynı zamanda Roche’un global olarak desteklediği, Malavi’deki AIDS sebebiyle annesini ve babasını kaybeden 17 bin çocuğa destek olmak amacıyla kullanıldı. Roche’un bu yılki global yürüyüşüne 120 ülkeden 132 bini aşkın Roche çalışanı katıldı.


  

Barajlardan Su Bırakılmazsa Göl Yok Olacak
Stresi planlamayla azaltın
Oyuncak seçiminde sağlık ve marka bilinci artıyor
Paranormal aktivite: İlk buluşma
  • ARAMA