Ekonomi
09.05.2014 10:00

Carlyle Grubu Medical Park'taki satış işlemini tamamladı

Carlyle’ın dört yıllık hissedarlık döneminde Medical Park’ın pazar payı iki katına ulaştı. Global alternatif varlık yönetimi firması Carlyle Grubu (NASDAQ: CG), Türkiye’nin en büyük özel sağlık kurumlarından Medical Park’taki hissesinin, Turkven’in yatırım danışmanlığını yaptığı fonlara ve diğer kurumsal yatırımcılara satışını sonuçlandırdı.

 


Medical Park Grubu’nun diğer hissedarları olan Sancak Grubu ve Muharrem Usta’nın da Carlyle Grubu ile birlikte hisselerinin bir kısmının satışını gerçekleştirmesi sonucu çoğunluk hisse satışı tamamlanmış oldu. Satış işleminin ayrıntıları açıklanmadı. 

Carlyle'ın Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENA) Eşbaşkanı Can Deldağ, “Medical Park ile olan dört yıllık ortaklığımız boyunca Medical Park’ın pazar payının iki katına çıkmasını sağladık, şirketin bu güçlü performansla büyümeye devam edeceğine inanıyoruz. Medical Park’ın yönetim ekibiyle çalışmaktan keyif aldık, kendilerine yeni ortaklarıyla yapacakları çalışmalarında da başarılar diliyoruz” dedi.

Deldağ; ‘Türkiye’deki diğer yatırımlarımız Bahçeşehir Kolejleri ve Penti faaliyetlerini başarılı şekilde sürdürüyor. Türkiye’de yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi sürdürüyoruz’ diye ekledi.

Carlyle Grubu, 2009 yılında Medical Park’a yatırım yapmasından bu yana şirketin hızlı büyümesine ve sağlık sektöründeki standartların gelişmesine yönelik olarak çalıştı.  Bu dönemde Medical Park Grubu’nun Türkiye genelindeki hastane sayısı 13’ten 18’e, çalışan sayısı ise yaklaşık 11 bine yükseldi. Medical Park yatırımı için kullanılan kaynak, 500 milyon USD’lik bir portföye sahip olan Carlyle MENA yatırım fonu tarafından karşılanmıştı.   

Carlyle, Sancak Grubu ve Muharrem Usta’ya satış süresince Goldman Sachs ve Credit Suisse, yasal konularda ise Esin Attorney Partnership, Baker & McKenzie ve Gibson, Dunn & Crutcher danışmanlık yaptı.


  

Finans Up'a İngiltere'den Büyük Ödül
Tatilde planladıklarımızdan fazla harcıyoruz
Türkerler Holding Barbaros rüzgar enerji santrali için GE'nin 3.2-103 rüzgar türbinlerini seçti
EY Türkiye geleceğin vergi profesyonelini seçti
  • ARAMA