Sektörel
07.05.2014 11:00

Dünya Kupası'nı Philips aydınlatacak

Yılın en büyük futbol turnuvası olan 2014 FIFA Dünya Kupası, Philips ile aydınlanacak. Philips, Brezilya’da düzenlenecek turnuvada dünyaca ünlü Maracanã stadyumu da dahil olmak üzere maçlara ev sahipliği yapacak on iki stadyumdan dokuzunu aydınlatıyor.


Enerji verimliliği ve LED teknolojisi alanında geliştirdiği aydınlatma çözümleri ile sektörün lideri olan Philips, dünya çapında ünlü spor organizasyonlarının aydınlatma projelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda final maçının oynandığı Kiev Olimpiyat Stadı da dahil olmak üzere Polonya ve Ukrayna’da düzenlenen maçlara ev sahipliği yapan 8 stadyumdan 6’sını aydınlatan Philips, son olarak tüm sporseverlerin merakla beklediği 2014 FIFA Dünya Kupası’nın gerçekleşeceği Brezilya’da yer alan 12 stadyumdan 9’unu LED teknolojisi kullanarak aydınlatıyor.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, “Philips olarak dünya çapında ünlü spor organizasyonlarının aydınlatma projelerini gerçekleştirdiğimiz uzun ve başarılı bir geçmişimiz var. 2014 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Brezilya’da yer alan 9 stadyumun aydınlatma projelerini gerçekleştiriyor olmamız bizim için oldukça gurur verici. Tüm dünyada milyonlarca sporseverin gözlerinin üzerinde olacağı bu organizasyonda aydınlatmasını yapacağımız stadyumlar arasında Rio de Janerio’da yer alan futbol mabedi Maracanã stadyumu da yer alıyor. Philips olarak stad aydınlatmasına yönelik sunduğumuz çözümleri dünyanın en büyük organizasyonlarına ev sahipliği yapan stadyumlarda uyguluyoruz. Stadyum aydınlatması alanında var olan deneyimimiz ve sunduğumuz yenilikçi çözümler aracılığıyla Türkiye’de yapılacak yeni stadyum yatırımlarının bir parçası olmaya hazırız.” dedi.

 

Seyir keyfini güzelleştirmek, oyuncuların ve hakemlerin en iyi performanslarını göstermelerini sağlamak amacıyla yapılan aydınlatma projelerinde yüksek performanslı Philips ArenaVision aydınlatma çözümü kullanılıyor.


   

Mustafa Koç: Bu ülke hepimizin ülkesi ve gücümüzü aldığımız bu güzel ülkeye sahip çıkmak da hepimizin görevidir
Mükemmel bir koşu için ihtiyaç duyulan her şey adidas'ta
Enerjisa'nın yeni enerji santraline Siemens imzası
İnşaat sektörü EMLAK 2014 Fuarı'na hazır
  • ARAMA