Yaşam
05.05.2014 11:01

Renkler bebeğinizi nasıl etkiliyor?

Yeni doğacak bebeğinizin veya çocuğunuzun odasındaki renkler, en önemli dekorasyon unsurlarının başında geliyor. DÜFA uzmanları, çocuk odasında kullanılan renklerin çocuklar üzerinde olumlu-olumsuz etkisi olduğunu belirtiyor.


Düfa iç cephe kartelasından seçeceğiniz birbirinden farklı renk alternatifleri ve tonlarıyla çocuklarınızın odasını renklendirebilirsiniz. Düfa Boya’nın yeni ürünü, çevre dostu Zeolit Mineral Katkılı İpek Mat Duvar Boyası üstün silinebilme özelliği ile tercih sebebiniz olacak.

Çocuğunuzun evinize kattığı neşe ve heyecanın yanı sıra, odasını dekore ederken de aynı heyecanla cıvıl cıvıl seçimler yapmak isteriz. Düfa uzmanları, özellikle bazı renklerin çocukların davranış şekillerini etkilediğinin altını çiziyor.

Yeni doğan bebeklerin odalarında kullanılan yoğun sarı renklerin bebeğin daha fazla ağlamasına sebep olduğu belirtilirken, pembe rengin rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu vurgulanıyor.

Düfa İç cephe kartelasında yer alan renklerden, Duru Mavi ve Kumsal renginin uyumu erkek bebeklerin odası için idealken, Nil Yeşili, Leylak, Duru Mavi ve Hazan renginin kombini ise kız bebeklerin odası için öneriliyor.

Düfa uzmanları ayrıca, hiperaktivite bozukluğu olan çocukların odalarında kırmızı rengin kullanılmaması, iştah sorunu olan çocukların odalarında ise mavi rengin kullanılmaması gerektiğini de belirtiyor.


   

Tatil kararı vermek çok zor!
Efeler diyarı Ege sağlık ve para aşktan önce gelir dedi
Sevgililer gününde yapılmaması gereken 10 şey
Otizmi tanımıyoruz
  • ARAMA