Diğer
02.05.2014 12:30

Koç Fest Zonguldak'a geliyor

Koç Topluluğu’nun desteğiyle düzenlenen Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın finallerinde altıncı durak Zonguldak oldu.


Spor, müzik ve eğlencenin buluştuğu Türkiye’nin en büyük gençlik festivali Koç Fest heyecanı, Zonguldak’ta 3 Mayıs’ta başlayacak 5 gün boyunca devam edecek. Voleybol branşında üniversiteli sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne olacak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ünlü rock grubu gripin de konser verecek. 

 

Koç Topluluğu’nun 2006 yılından bu yana üniversite gençliğini spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturduğu Koç Fest’in 2014 şampiyonlarını belirleyecek final turuna Bülent Ecevit Üniversitesi de ev sahipliği yapıyor. İzmir’de başlayan finallerin altıncı ayağı Zonguldak’ta gerçekleşecek, müsabakalar ve etkinlikler 7 Mayıs Çarşamba gününe kadar sürecek. Yıl boyunca 185 üniversiteden 22 bini aşkın sporcunun 46 branşta yarıştığı Koç Fest'in finallerinde toplam 5 bin sporcu ter döküyor. Voleybol branşında üniversiteli sporcuların rekabetine sahne olan Bülent Ecevit Üniversitesi’nde sporun yanı sıra çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.  

 

Koç Fest kapsamında bu yıl konser turuna çıkan ünlü rock grubu gripin, Zonguldak’taki gençlerle 5 Mayıs’ta bir araya gelecek. Koç Topluluğu şirketlerinin de düzenledikleri etkinliklerle destek verdiği festivalde ayrıca viral videolar, teknolojik etkinlikler ve sosyal medya ile entegre edilmiş yarışmalar da gençlerle buluşuyor.

 

Bu yıl toplam 10 ilde gerçekleşecek ve 18 Mayıs’ta sona erecek finaller, Zonguldak’tan sonra sırasıyla Tekirdağ, Kütahya, Konya ve Kayseri’de yapılacak.

 

Okyar Tuncel: ''Koç Fest 9 yılda 2,5 milyon gence ulaştı''

Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel, 9 yıldır destek verdikleri Koç Fest ile sahada 2,5 milyon gence ulaştıklarını belirtti. Geçen yıl finalleri 6 ilde gerçekleştirdiklerini bu yıl Koç Fest’e 5,5 milyon TL ayırarak bu sayıyı 10’a yükselttiklerini söyleyen Okyar Tuncel üniversiteli sporcuların da bu ilgiyi aldıkları uluslararası başarılar ile taçlandırdığını vurguladı. Türkiye'de sporun gelişiminde başarılı sporcuların yetiştirilmesi kadar doğru spor izleyicisi yaratmanın da önemini değinen Okyar Tuncel, “Koç Fest şampiyonlarının yurtdışından Türkiye'ye madalyalarla dönmesi kadar Koç Fest'in üniversiteli gençlerde fair play ruhunu geliştirdiğini görmekten de büyük gurur duyuyoruz” dedi. Türkiye'de spor denince akla futbol dışında az sayıda branşın geldiğini söyleyen Okyar Tuncel, “Koç Fest'in amaçlarından biri de Türkiye'de daha çok spor branşında sporcuların yetiştirilmesine ve amatör branşların gelişimine katkı sağlamak. Bunun için 2013'te 44 olan branş sayısını bu yıl okçuluk ve oryantiring dallarının eklenmesiyle 46'ya yükselttik. Ayrıca dünyada da henüz yeni olan speed badminton, spor tırmanışı, oryantiring gibi spor dallarına yer vererek Türkiye’de de bu branşlarda sporcuların yetişmesine destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

Kemal Tamer: ‘‘Koç Fest şampiyonları yurt dışından da büyük bir başarı elde etti’’

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’na hem sporcu hem de izleyici olarak katılımın her geçen yıl arttığını belirten Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, bu ilginin başarıyı da beraberinde getirdiğini söyledi. Koç Fest şampiyonlarının Türkiye'yi yurt dışındaki spor organizasyonlarında da başarıyla temsil ettiğini görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kemal Tamer, geçen yıl Koç Fest şampiyonu olan takımların ve bireysel sporcuların Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları’nda ve Avrupa Üniversite Şampiyonaları’nda toplam 4 altın, 9 bronz ve 8 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attığını kaydetti. Kemal Tamer, “Sporcularımıza yeterli tesis ve eğitim olanaklarını sağladığımız müddetçe başarılarımız katlanarak artacaktır” dedi.

 

Koç Fest 2014 Finalleri Takvimi

 • 19- 23 Nisan 2014                  Ege Üniversitesi, İzmir
 • 22- 26 Nisan 2014                  Mersin Üniversitesi, Mersin
 • 27-29 Nisan 2014                   Sütçü İmam Üniversitesi, Kahramanmaraş
 • 28 Nisan- 1 Mayıs 2014         İnönü Üniversitesi, Malatya
 • 30 Nisan- 4 Mayıs 2014         Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat
 • 3-7 Mayıs 2014                      Bülent Ecevit Üniversitesi, Zonguldak
 • 6-9 Mayıs 2014                      Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ
 • 7-11 Mayıs 2014                    Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya
 • 12-14 Mayıs 2014                  Selçuk Üniversitesi, Konya
 • 12-18 Mayıs 2014                  Erciyes Üniversitesi, Kayseri

   

Atasay'dan Yeni Yıl Hediyesi
Deichmann ile sömestr keyfi bir başka
Cacharel Trikolar İle Erkekler Bir Kat Daha Şık
Penti'den Kırmızının Uğuru
 • ARAMA