Teknoloji
10.04.2014 11:01

Samsung kurumsal çözümlerini paylaştı

Samsung Kurumsal Çözümler Departmanı 2-4 Nisan 2014 tarihleri arasında, Antalya’da düzenlenen IDC Türkiye CIO Summit 2014 etkinliğine sponsor oldu. Etkinliğin ilk gününde bir sunum gerçekleştiren Samsung Kurumsal Çözümler Direktörü Tansu Yeğen, Samsung’un 2020 yılında cirosunun %25’ini Kurumsal Çözümlerden beklendiğini belirtti.
 

Samsung Kurumsal Çözümler Departmanı, 2-4 Nisan 2014 tarihlerinde; Antalya, Kayala Palazzo Golf Resort’ta, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) sektörünün önde gelen liderlerine beşinci kez ev sahipliği yapan IDC Türkiye CIO Summit 2014 etkinliğine sponsor olarak katıldı.

 

Teknolojinin hızla geliştiği ve kurumsal çözümlerin iş dünyasını teknolojik dönüşüme taşıdığı günümüzde, bilgi sistemleri yönetimi ve stratejilerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Bilgi sistemleri yönetimi ve stratejilerine ilişkin soruların masaya yatırıldığı; bilgi sistemleri ve teknoloji alanında üst düzey pek çok yöneticinin katıldığı IDC Türkiye CIO Summit 2014’ün ilk gününde konuşan Samsung Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Tansu Yeğen, Samsung’un başta Kurumsal Mobilite olmak üzere, Kurumsal Çözümlerini, 2020 yılına kadar olan pazar öngörülerini ve hedeflerini anlattı.

 

Akıllı telefonda 2017’e kadar 1 milyar 578 milyon adetlik global satış beklentisi

2 Nisan’da gerçekleştirilen “Kurumsal Mobilite Çözümlerinin Kontrolünü Ele Geçirin: Mobil Çözümleri Güçlendirin” başlıklı oturumda konuşan Tansu Yeğen, Samsung’un kurumsal hayata getirdiği yeniliklere dikkat çekti. Kurumsal alanda sundukları çözümlerle iş hayatını kolaylaştırdıklarını vurgulayan Yeğen; Samsung’un önümüzdeki dönemde de kurumsal alana yatırım yapacağından, tüketici pazarındaki başarısını ve liderliğini, kurumsal alana da taşıyacağını  belirtti.

 

Kurumsal mobil pazarına ilişkin verileri de paylaşan Yeğen, “2012 yılında 722 milyon adet olarak gerçekleşen global akıllı telefon satışları, 2017’e kadar 1 milyar 578 milyon adeti bulacak. 2013 yılında %30 olan kurumsal mobil cihaz adedi payının 2017’ye kadar %39’a yükseleceğini öngörüyoruz” dedi.

 

Kurumsal Mobilte ve “Kendi Cihazını Getir” (BYOD) konseptindeki zorlukları aşmak üzere yeni özellikler ve güvenlik aşamaları ile geliştirilen yeni KNOX mobil platform, bulut tabanlı Mobil Cihaz Yönetimi sunan KNOX EMM ve kurumsal uygulamaların indirilebileceği KNOX Marketplace adlı yeni çözümlerden de bahseden Yeğen; kurumlara işlerini büyütürken yüksek standartlar sunmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

 

KNOX'un pazara sunulduğu Ekim 2013'ten itibaren Samsung, 25 milyon adet KNOX etkin cihaz satışı gerçekleştirdi ve şu anda 1 milyonun üzerinde aktif KNOX kullanıcısı bulunuyor. Ortalama olarak her ay 210.000 KNOX lisansı etkinleştiriliyor, bu da yaklaşık olarak günde 7.000 kullanıcı anlamına geliyor.Parasız alışveriş dönemi başlıyor
Trend Micro ile mobil virüsleri daha cihazınıza bulaşmadan yakalayın
Şirketlerde siber güvenliği artırmanın 10 yolu
Siemens'ten Aile Boyu Kurutma Makinesi
  • ARAMA