Spor
04.04.2014 10:00

Fethiye Avrupa Şampiyonası'na Hazır

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü’nün ülkemize kazandırdığı Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014 (Adventure Racing European Championship) için heyecanlı bekleyiş sürüyor.


Fethiye’nin ev sahipliğinde 29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dev şampiyona öncesinde hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, dünya çapında üne sahip macera ve doğa tutkunu milyonlarca insanın merakla beklediği bu zorlu şampiyonaya bugüne kadar 35 takım başvuruda bulundu.

 

Avrupa Şampiyonası olmasına rağmen dünyanın birçok yerinden gelen başvuruların yarışın heyecanını arttırdığını belirten Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Üyesi ve Uluslararası Lycian Challenge Macera Yarışı Direktörü Bora Borçin; “Bu yarış hem dünya literatürüne girecek, hem de Türkiye için çok önemli bir tanıtım fırsatı yaratacak. Çalışmalarımızı tüm hızı ile sürdürüyoruz. Dünya basını da bu etkinliğe büyük önem veriyor. Özellikle etkinlikte sponsorlukları ile yer alan firmalar için çok büyük fayda yaratılacak” dedi.

 

Hazırlıklar Sürüyor

Göz kamaştıran yeşil coğrafyasında doğayla insanın kıyasıya mücadelesine sahne olması beklenen şampiyonaya az bir zaman kala, Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü kusursuz bir organizasyon gerçekleştirmek adına çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.

 

Hem Türkiye’nin hem de Fethiye’nin tanıtımı noktasında paha biçilemez bir fırsat sunan şampiyonaya, Muğla Valiliği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından da tam destek veriliyor. Yarış merkezi ise Hotel Suncity / Ölüdeniz olarak belirlendi.

 

Rekabet Üst Düzeyde

Dünyanın pek çok yerinden gelecek yarışmacılar belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporunda hem doğayla hem de birbirleriyle üst düzey rekabet yaşama fırsatı bulacak.

 

Siz de Macera Yarışlarına Katılabilirsiniz

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü, bu yıl Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası’nın yanı sıra katılımcılar için de özel projeler geliştirdi. Her yaştan katılımcının dahil olabileceği ve Fethiye’nin merkezinde yapılacak City Challenge, fotoğrafların yarışacağı Fotomaraton, birbirinden güzel macera filmlerinin yayınlanacağı Macera Sineması gibi özel projeler de bölgede bulunan turistler için eğlenceli günler vadediyor. Bu etkinlikler için başvuru adresi ise www.likyamacera.com olarak belirlendi.


    

League of Legends Türkiye Büyük Finali için geri sayım başladı
NBA heyecanı D-Smart'ta yaşanmaya devam ediyor
Doğa Koleji genç kızlar voleybol takımı dünya şampiyonu oldu
Fatih Terim Roberto Mancini'yi geçti
  • ARAMA