Yaşam
20.11.2013 12:00

Klimalı Duraklar Her Yerde

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin klimalı duraklarının sayısı 34’e ulaştı. Toplu ulaşımda klimalı durak konforu kentin dört bir yanına taşındı. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Güneşkent Antalya’ projesi kapsamında ilk etapta 4 noktaya monte edilen klimalı duraklara 30 adet daha eklendi. Enerjisini güneş enerjisi ile desteklenen alan klimalı duraklar vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda Antalya geneline yayıldı. Yolcu yoğunluğunun bulunduğu noktalarda, Muratpaşa ilçesine 15, Kepez ilçesine 8, Konyaaltı ilçesine 5, Aksu ilçesine 2, Döşemealtı ilçesine 1 adet klimalı durak yerleştirildi. İlçelerden gelen talepleri geri çevirmeyen Başkan Mustafa Akaydın’ın talimatları doğrultusunda Alanya’ya 1, Manavgat’a 2 klimalı durak montajı da yapıldı. Yaz aylarında serinlik veren, kış aylarında ise vatandaşı dış ortamdan koruyan ve ısı enerjisi sağlayan duraklar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

LED EKRANLA BİLGİLENDİRME

Enerjisini üzerindeki güneş panellerinden üreten klimalı duraklara bilgilendirme amaçlı LED ekran da yerleştiriliyor. Vatandaşlar LED ekranlardan o duraktan hangi toplu ulaşım hatlarının geçtiğini ve güzergahlarını öğrenebiliyor. İlk etapta Cumhuriyet Meydanı ve Yüzüncü Yıl durağına yerleştirilen LED ekranlar, tüm klimalı duraklara konulacak. Klimalı duraklarda Antalya’da Kitaplar Dolaşıyor projesi kapsamında kitaplık da monte ediliyor. Vatandaşlar toplu ulaşım aracı beklerken, kitap, dergi, gazete okuyabilecek.

ŞİKAYET VE ÖNERİLER 444 37 08’E

Klimalı durakların bakım ve temizliği için bir ekip de oluşturuldu. Sadece klimalı durakların temizliğinden ve bakımından sorumlu olan ekip, durakların kötü amaçlı kullanımlarını da önleyecek. Antalyalılar, klimalı duraklarla ilgili her türlü öneri ve şikayetlerini 444 37 08 nolu çağrı merkezi ile ulasim@antalya.bel.tr internet adresine bildirebilecek. 


   

Çocukların Hayatı Artık Daha Eğlenceli
Yaygın kullanılan kelimeler genç kızlar üzerinde zararlı etkiler bırakabiliyor
Yoğun çalışanlara 6 adımda sağlıklı beslenme
10 adımda mutlu çocuk yetiştirme
  • ARAMA