Teknoloji
25.03.2014 13:00

Dell'den y├╝ksek performansl─▒ kurumsal sunucu Poweredge r920

Dell, kurumlar için PowerEdge sunucu portföyüne yeni bir sunucu daha ekledi. Yeni dört soketli Dell PowerEdge R920 sunucu, mü┼čterilerin kurumsal uygulamalar─▒ndan daha h─▒zl─▒ sonuç elde etmelerini, de─či┼čen i┼č gereksinimlerine hemen uyum sa─člamalar─▒n─▒ ve sunucu güvenilirli─či en üst seviyede art─▒rmak üzere tasarland─▒.

 

 

 


 ┼×irketler taraf─▒ndan kaydedilen ve i┼čleme al─▒nan yüksek veri miktar─▒na en uygun biçimde tasarlanan ve yeni Intel E7 i┼člemciler üzerine in┼ča edilen PowerEdge R920, kurumsal kaynak planlama, mü┼čteri ili┼čkileri yönetimi, e-ticaret ve büyük veri tabanlar─▒ gibi çok önemli görevler ve i┼č yüklerine özel kapasite seçenekleri sunuyor. 96 DIMM yuvas─▒ ile ölçeklendirilebilir ve 6TB’a kadar geni┼čleyebilen bellek kapasitesini, h─▒zl─▒ SSD diskler, 12GB SAS arayüz, çift RAID kart─▒ gibi benzersiz depolama bile┼čenleri ile bir araya getiren R920; performans, geni┼čletilebilirlik ve güvenilirli─čin hayati önem ta┼č─▒d─▒─č─▒ ortamlar için ideal.

 

 

R920 k─▒sa bir süre önce yap─▒lan SAP i┼č yükleri testlerinde ┼ču çarp─▒c─▒ sonuçlar─▒ elde etti:

 • SAP SD 2-Tier, 4 soketli Linux üzerinde, 24.150 kullan─▒c─▒l─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒rmada kullan─▒labilirlik dünya rekoru.
 • Daha önceki en iyi E7-4800 4 soketli SAP SD kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒yla k─▒yasland─▒─č─▒nda, %71 daha yüksek performans.
 • Önceki nesil 8 soketli sunucularla k─▒yasland─▒─č─▒nda, SAP ortam─▒nda mü┼čterinin yapt─▒─č─▒ yaz─▒l─▒m lisans─▒ harcamalar─▒nda %50’ye varan maliyet tasarrufu.

Oracle i┼č yükü testlerinde, R920 a┼ča─č─▒daki avantajlar─▒ sunuyor:

 • Dell Compellent Flash optimize edilmi┼č çözümle birlikte kullan─▒ld─▒─č─▒nda, önceki nesil sunucu yap─▒land─▒rmalara k─▒yasla, mü┼čteriler iki kat daha fazla Oracle OLAP sorgusu i┼čleyebilmekteler.
 • Daha büyük Oracle OLAP veri setlerini i┼člemek için iki kat─▒n üzerinde rand─▒man ve yar─▒ya inen bekleme süresi.

PowerEdge R920 a┼ča─č─▒daki özellikleriyle de, benzer ürünlerden ayr─▒lmaktad─▒r:

 • Daha h─▒zl─▒ sonuçlar sunar:
 • Maksimum 60 i┼člemci çekirde─čiyle, uygulamalar daha k─▒sa sürede daha çok say─▒da i┼člem gerçekle┼čtirebiliyor. Mekanik disk sürücülerin IOPS performans─▒n─▒ a┼čan, dü┼čük gecikme süresine sahip 8 NVMe PCIe Express Flash sürücü, iki kat önbelle─če sahip ve %100’e kadar daha yüksek IOPS performans─▒ sa─člayan yeni H730P PowerEdge RAID denetleyici ile mü┼čterilerin çok say─▒da SSD genelinde performans─▒ art─▒ran önemli veri eri┼čim geli┼čmeleri R920 ile birlikte duyuruldu.
 • HPC ihtiyaçlar─▒na, dikey büyüyebilme ve ölçeklenme ile do─čru çözüm:
 • 96 bellek ve 24 dâhili disk yuvas─▒ ile R920, BT departman─▒n─▒n dinamik i┼č ko┼čullar─▒na tepki verecek ┼čekilde h─▒zla büyüyebilmesini sa─člar.
 • R920 büyük miktarlarda payla┼č─▒ml─▒ bellek (SMP kodlar─▒) gerektiren HPC uygulamalar─▒ için mükemmel bir çözümdür. R920 gibi güçlü sunucular, dikey büyüme gerektiren uygulamalara kapasite sunmak için birçok modern HPC sisteminde gereklidir.
 • R920’de Nagios (Linux konsolu) arac─▒l─▒─č─▒yla HPC ortam─▒n─▒ yönetmek ve izlemek için kullan─▒lan bir eklenti de bulunur. Mü┼čteriler uygulamalar─▒ için olabildi─či kadar çok i┼člemci gücü isterler ve bunu göz önünde bulunduran Dell, daha fazla performans avantaj─▒ için bu önemli döngüleri serbest b─▒rakmak için arac─▒s─▒z bant d─▒┼č─▒ izlemeyi entegre etmi┼čtir.
 • Kesintisiz çal─▒┼čma:
 • Dell’in “Hataya Dayan─▒kl─▒ Bellek” ve Intel’in “Run Sure” Teknolojisi gibi tümle┼čik güvenilirlik, kullan─▒labilirlik ve hizmet verebilirlik (RAS) özellikleri sayesinde R920, mü┼čterilerin veri merkezlerini kendilerine daha fazla güven duyarak i┼čletebilmelerini sa─člar.
 • Lifecycle Controller i┼člevine sahip iDRAC arac─▒l─▒─č─▒yla otomatik tümle┼čik sunucu yap─▒land─▒rma yedeklemesi ile birlikte, Openmanage Essentials ve Dell AppAssure yaz─▒l─▒m─▒ aras─▒nda yeni entegrasyon tüm sunucu donan─▒mlar─▒n─▒, i┼čletim sistemini ve uygulamalar─▒ yedekleyerek hizmet süreklili─činin geli┼čtirilmesine yard─▒mc─▒ olabilir ve böylece mü┼čteriler, gönül rahatl─▒─č─▒ içinde çal─▒┼čabilirler.

 

 


  

Yarat─▒c─▒ profesyoneller i├žin ger├že─če en yak─▒n g├Âr├╝nt├╝leri sa─člayan yeni Toshiba TUM-32PRO1 Ultra HD monit├Âr
Al─▒┼čveri┼činiz ger├žek, kart─▒n─▒z sanal olsun
Windows XP'ye vedaya haz─▒rlan─▒n
├çal─▒nt─▒ mobil cihaz bildirimlerinde yava┼č kal─▒n─▒yor
 • ARAMA