Sektörel
11.03.2014 08:03

Securitas depremde güvenlik amacıyla başlattığı MADEP Projesi'nde hızlı adımlarla ilerliyor

Türkiye güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, depreme karşı bilinçlenme ve bilinçlendirme hareketinden yola çıkarak başlattığı Marmara Depremi Projesi’ni (MADEP) hızla geliştirmeye devam ediyor.  


Güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, deprem riskine karşı bilinçlendirme amacıyla başlattığı projeyi geliştirmeye devam ediyor. Marmara Avrupa ve Marmara Anadolu Bölgeleri’nde; hazırlıklı olma ve zarar azaltma amacıyla başlatılan Marmara Depremi Projesi (MADEP), idari kadronun yanı sıra saha kadrosu ve iş ortaklarını da kapsıyor.

 

Uzman kişilerin liderliğinde yürütülen ve 4 fazdan oluşan MADEP Projesi, Marmara Bölgesi’nde meydana gelmesi muhtemel bir depreme hazırlıklı olmak ve deprem sonrası yürütülecek faaliyetleri planlamak üzerine inşa edildi. Murat Kösereisoğlu MADEP Projesi için şu açıklamaları yaptı: “Securitas depremde güvenlik konusunda farkındalık yaratmak ve depreme karşı bilinçlenme ve bilinçlendirme hareketi olarak projeyi hayata geçirmiştir. Bölgede olası bir deprem sonrası oluşacak kötü manzaralarla mevcut imkan ve kabiliyetler ölçüsünde başa çıkabilmek için gerekli sistem ve yönetim fonksiyonlarının kurulması amaçlanarak bu yönde faaliyetlerimiz idari kadro bazında devam etmektedir. Acil durum yönetimi kapsamında, tabii afetler, terörist eylemler ya da diğer insan kaynaklı afetlerin etkilerine ilişkin olarak, zarar azaltma, hazırlık, müdahale ve iyileştirme kabiliyetlerinin inşası, sürdürülebilirliklerinin sağlanması ve sürekli geliştirilebilmesi için gerekli tüm eylemlerin koordinasyonu ve entegrasyonunu planlayacak ve yürütecek bir çalışma grubu oluşturulmuştur.”

 

Ayrıca proje ile depremden sonra ilk 72 saatlik zaman diliminde acil müdahale için bölgede iyileştirme faaliyetlerinde bulunulacak ve haberleşme/lojistik/istihkam çalışmalarının sorunsuz ilerlemesi için rota üzerindeki aksaklıkların bildirimine ilişkin erken ihbar hattı sağlanacak.


  

Arena Bilgisayar'ın yeni genel müdürü ve grup şirketleri CEO'su Okay Nasır oldu
Product Placement Profesyonelleri İstanbul'da
Türkiye Elidor'u çok seviyor
GÜBRETAŞ'tan şekerpancarı üreticilerine eğitim
  • ARAMA