Sektörel
15.11.2013 06:59

Maraton'a Bir 'Altın Kelebek' Daha

Şansal Büyüka, Hakan Şükür, Markus Merk ve Tümer Metin’in sunduğu, futbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği Lig TV klasiği Maraton programı, 40’ıncı Altın Kelebek Ödülleri’nde  ‘En İyi Spor Programı’ ödülünü aldı.

Lig TV’de yayınlanan Spor Toto Süper Lig maçlarının hemen ardından, kazanan takımın heyecanı, kaybeden takımın hüznünü, futbolun perde arkasında yaşanan olayların aktarıldığı spor programı ‘Maraton’ 40’ıncı Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Spor Programı’ ödülünü aldı. Futbolseverler, Şansal Büyüka, Hakan Şükür, Markus Merk ve Tümer Metin’in sunumuyla Lig TV’de ekrana gelen Maraton’a bir kez daha ‘Altın Kelebek’ ödülünü layık gördü.

40’ıncı Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Spor Programı ödülünü Lig TV stüdyolarında alan Maraton programının duayen yorumcusu Şansal Büyüka Türk televizyonculuğu açısından çok özel ve anlamlı bir ödül aldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek “Biz bir ekibiz. Ekibin zaman zaman oyuncuları değişir ama anlayışı değişmez. Kendimizi alın terine saygı duyan, gerçekleri en net şekliyle yansıtan, fanatizme yer vermeyen bir programın temsilcileri olarak görüyoruz. Bizi bu ödülle onurlandırdıkları için şahsım ve ekibim adına Türk halkına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. Maraton programının yorumcularından eski milli futbolcu Hakan Şükür ise ödülle ilgili olarak “Vermiş olduğumuz sevgi, gösterdiğimiz saygı karşılığında bu ödülü aldığımızı düşünüyoruz. Bu ödüle layık görülmemizde yoğun bir emek harcayan ekibimizin ve kanal yönetimimizin önemli bir rolü var. Bu ödül için tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Programın önemli isimlerinden dünyaca ünlü Alman hakem Markus Merk ise böyle bir ödülü hiçbir zaman beklemediğini dile getirerek “Beni tanıyanlar bilir, alçakgönüllüyümdür. Dolayısıyla benim için mutluluk verici bir sürpriz. Türkiye’de futbolu güzelleştirmeye çalışan büyük bir ekip var ve biz de bu ödülü onlar için alıyoruz” dedi. Maraton programının bir marka olduğunu belirten eski milli futbolcu Tümer Metin ise “Böyle bir ödül son derece motive edici. Biz sadece kamera önündeki 4 kişiden ibaret değiliz; kamera arkasında da muhteşem bir ekip var. Bu onur hepimizin” şeklinde konuştu.


 

Otokar'ın yeni web sitesi yayında
Türk yapı sektörü Kasım'da bir araya geliyor
Teknosa'nın Bilgi Sistemleri Direktörü Tunç Şenyol Oldu
Siyah İnci Emirates'in küresel temsilcisi oldu
  • ARAMA