Sektörel
25.02.2014 09:00

EY Türkiye geleceğin vergi profesyonellerini seçiyor

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye’nin vergi alanında kariyer yapmayı hedefleyen üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle, yüksek lisans öğrencileri arasında düzenlediği “Vergi Maratonu 2014” yarışmasının başvuru süreci 27 Ocak tarihinde başladı. Yarışmanın birincisi yurtdışında gerçekleşecek olan ‘Yılın Genç Vergi Profesyoneli’ Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.


 

Gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve onlara EY Türkiye’deki kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Vergi Maratonu” yarışması 27 Ocak’ta başladı. Yarışmanın Türkiye finalinde başarılı olan adayları staj olanakları ve para ödülleri bekliyor.

 

Yarışmanın öğrencilerin vergi alanında kariyer planları yapması ve Türkiye’deki vergi anlayışının gelişmesi açısından önemli bir katkısı bulunduğunu dile getiren EY Türkiye Vergi Bölümü Ortağı  Yusuf Penezoğlu, “Yarışmada ilk turu başarıyla geçen öğrenciler, EY Türkiye vergi uzmanlarıyla birebir çalışma fırsatı yakalıyor; jüri toplantısı ve gala gecesinde sektörün önemli isimleriyle bir araya geliyorlar. Ayrıca, yarışmada finale kalan tüm adaylar, EY Türkiye’de staj yapmaya hak kazanıyor” dedi.

 

Son başvuru tarihi 07 Mart 2013 olan ‘Vergi Maratonu 2014’ yarışmasının birincisi, 5.000 TL lik para ödülünü kazanmakla birlikte, yurtdışında gerçekleşecek olan ‘Young Tax Professional of the Year’ yarışmasında ülkemizi temsil etme fırsatı yakalayacak. Ayrıca yarışma ikincisini 3.000 TL, üçüncüsünü ise 1.000 TL’lik para ödülü bekliyor.


Başvuru için: www.vergimaratonu.com

Yarışmanın önceki yıllardaki finalistleri, Vergi Maratonu’nda edindikleri tecrübeyi şu sözlerle aktarıyor;

 

Alaz Dağlar Keyvanklıoğlu / Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü
Vergi Maratonu 2013 1.si

''Vergi Maratonu, bu alanla ilgilenen ve vergi alanında kariyer hedefleyen öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Aslında Vergi Maratonu sadece bir yarışma değil, hem EY vergi uzmanlarıyla birebir çalışma olanağı elde edebileceğiniz, hem de Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden öğrenciler ile tanışabileceğiniz geniş kapsamlı bir etkinlik. İlk elemelerden Kopenhag'daki finallere kadar Vergi Maratonu benim için unutulmaz bir tecrübeydi.''


Mehmet Eray / Hacettepe Üniversitesi – İngilizce İktisat
Vergi Maratonu 2013 2.si


“Vergi Maratonu bana, verginin her ne kadar sıkıcı bir kurallar bütünü gibi görünse de aslında ne kadar dinamik ve araştırmaya açık bir yapısı olduğunu gösterdi. Bir takım değerlendirmelere ulaşabilmek için geniş araştırmalar gerektiren, bu araştırmaları farklı görüşlerle harmanlamanın ve çizgileri dâhilinde yorumlama yapmanın çok önemli olduğu bu alanda, bilginin tek gerçek güç olduğunu hissettim ve kariyerimi bu yönde şekillendirmeye karar verdim. Bu yarışma vergiyi sevmeyeceğini baştan kabul edenler için bir U dönüş fırsatı sunuyor.”

 

Aykut Durağı / İstanbul Üniversitesi – Maliye
Vergi Maratonu 2012 2.si

“Geleceğin vergi profesyonellerinin seçildiği Vergi Maratonu yarışmasında yarışmacılar henüz öğrencilik yıllarında potansiyellerini keşfederek "bilinçli" meslek seçimi yapma fırsatı bulabiliyor. Ayrıca bu maratonda ipi birincilikle göğüsleyenlere uluslararası platformda yarışma fırsatı da sunuluyor. Bu süreçte aldığım destekle kariyerimde doğru kapının anahtarını bulduğumu düşünüyor, nice vergi profesyonellerinin keşfedilmesi için bu yarışmanın geleneksel olarak devam etmesini temenni ediyorum."

 

Young Tax Professional of the Year Yarışması hakkında

20’den fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşen “Young Tax Professional of the Year  - Yılın Genç Vergi Profesyoneli” finaline farklı bilgi birikimi ve tecrübelere sahip uluslararası vergi profesyonelleri katılmaktadır. Bu açıdan yarışma katılımcılar için farklı kültürlerle tanışma, vaka analizleri ve mülakatlar ile deneyim kazanma fırsatı sunuyor.

 

Yılın Genç Vergi Profesyoneli yarışmasına daha önce katılan ülkeler ise şöyle; Avusturya, Belçika, Brezilya, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Alanya, Macaristan, Hindistan, İtalya, Kazakistan, Kenya, Doğu Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna.

 

Young Tax Professional of the Year Ödülleri

1.lik ödülü: EY'nin yurtdışındaki vergi merkezlerine yapılacak 30 günlük iş seyahati (Londra, Washington ve Hong Kong)

2.lik ödülü: EY'nin yurtdışındaki vergi merkezlerinden birine 10 günlük ziyaret

3.lük ödülü: EY ortakları ve üst düzey müşterileriyle tanışma fırsatı sağlayacak yurtdışındaki konferansa davet


  

Google Yerel Seçim 2014 portalı açıldı
Gayrimenkulün önemli isimleri GYODER yönetiminde
TAV Sabiha Gökçen'e ortak oluyor
Bilkom'da görev değişikliği
  • ARAMA