Sektörel
24.02.2014 14:30

Pegasus Türkiye'deki ilk kurumsal sağlık yönetimi uygulamasını hayata geçirdi

Pegasus Hava Yolları, Türkiye’de “Kurumsal Sağlık Yönetimi”nin ilk uygulaması olan Kampüs Klinik’i hizmete açtı. Kampüs Klinik hizmeti kapsamında özel bir hastane ile işbirliği yapan Pegasus, tüm çalışanlarının ve ailelerinin sağlığını güvence altına alıyor. 


Pegasus’un, merkez ofisinde kurulan Kampüs Klinik’te muayeneden ilaç yazdırmaya, kan alma ünitesinden hasta müşahede alanına kadar birçok sağlık hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor. Yeni Kampüs Klinik hizmetinin, iş yeri hekimine ilaç yazdıran çalışanların ilaçlarını klinikten temin edebilme, muayene bulgularına bağlı  olarak hekim tarafından  istenen laboratuvar tahlillerinin hastaneye gönderilmesi ve çalışanların Kampüs Klinik’ten hastaneye sevk edilmesi halinde ücretsiz muayene olabilme gibi pek çok fırsatı bulunuyor. Pegasus çalışanlarının aileleri de, Kampüs Klinik çerçevesinde sunulan tüm hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. 

 

Kampüs Klinik’te gelecek dönemde; obezite ve sigarayla mücadele, kronik hastalık takibi ve hastalık yönetimi, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun verimli kullanılması benzeri sağlıkla ilgili konferansların da düzenlenmesi planlanıyor.  

 

Egeli: “Aile Bireylerimizin sağlığını önemsiyoruz”.

 Hava yolu şirketlerinin en önemli 2 kaynağından birinin insan kaynağı olduğunu belirten Pegasus İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli yeni Kampüs Klinik hizmetiyle ilgili: “Filomuzu ve uçuş ağımız hiç durmadan genişletirken, Pegasus ailemize de her geçen gün yeni üyeler katılıyor. Pegasus Aile Bireylerimizin işlerini severek yapmaları ve kurumlarına gönülden bağlı çalışmaları Pegasus’a hızı kesilmeyen bir başarı getiriyor. Pegasus İnsan Kaynakları Departmanı olarak bu bilinçle çalışıyor, Aile Bireylerimizin ihtiyaç duydukları hizmetlere daha kolay erişebilmeleri ve işte geçirdikleri süreyi daha konforlu hale getirebilmeleri için yeni çalışmalara imza atıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yeniliklerin başında yer alan Kampüs Klinik, Aile Bireylerimizin ihtiyaç duydukları zamanlarda uzman doktorlar eşliğinde muayeneyi mümkün kılarak çalışma hayatlarını daha kaliteli ve verimli geçirmelerine yardımcı olacak bir hizmet. Böylece hem Pegasus Aile Bireyleri hem de onların değerli aileleri bu sistemden yararlanarak VIP sağlık hizmeti almış olacaklar. Türkiye’de ‘Kurumsal Sağlık Hizmeti Yönetimi’nin ilk örneğini hayata geçiriyor olmaktan da ayrıca gururlu ve mutluyuz.”  diye konuştu.


 

Nurus'a Amerikalı iş ortağı
Çiçekli Sokak'ta Ağaçlar da Renklendi
Avrasya'nın en kapsamlı ilaç fuarı CPhI İstanbul ilk kez 4 Haziran'da açılıyor
Turkeco CEO'su Dr. Duygu Erten, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi Yönetim Kuruluna Seçildi
  • ARAMA