Sektörel
14.11.2013 12:34

EY, Google'dan sonra en iyi işveren!

Denetim ve danışmanlık firması EY Türkiye, İşveren Markası (Employer Branding) konusunda yaptığı araştırma ve çalışmalarla, alanında lider olan Universum’un gerçekleştirdiği anketin Türkiye sıralamasında sektöründe “En İyi İşveren” seçilirken anketin ilk 100 sıralamasında ise 17’inci sırada yer alıyor. Dünya genelinde ise EY, sektöründe yine birinci sırada yer alırken, sektör farkı gözetilmeden yapılan genel sıralamada Google’ın ardından ikinci sırada yer aldı.

EY Türkiye, Universum’un Türkiye’de 20 üniversiteden 7 bin 835 öğrencinin firmalara yönelik görüşlerini referans alarak yaptığı ankette sektöründe “En İyi İşveren” seçilirken anketin ilk 100 sıralamasında ise 17’inci sırada yer alıyor.

Universum tarafından GSYİH açısından dünyanın en büyük 12 ekonomisinin akademik kurumlarında öğrenim gören 94 bin ekonomi öğrencisinin görüşleri neticesinde gerçekleştirilen “Dünyanın En İyi İşvereni” anketinde ise EY, sektöründe yine birinci sırada yer alırken, sektör farkı gözetilmeden yapılan sıralamada ise ikinci sırada yer aldı.

Aynı zamanda EY, ekonomik gücüyle ön plana çıkan Avusturalya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Rusya, İngiltere ve ABD gibi ülkelerin genelinde en iyi 15 işverenden biri olarak gösteriliyor.

Türkiye’de ve globalde sektöründe dünyanın en iyi işvereni ve globalde ikinci en iyi işveren olarak seçilmekten dolayı onur duyduklarını belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Çamlıca, “ Sektöründe en iyi işveren olarak seçilmemizde büyük katkıları olan ve itibarımızı üst seviyelere çıkaran tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Bu başarımızı, özel eğitim programlarımıza ve yeni mezunların yanı sıra şirketimizde çalışanlara sunduğumuz önemli fırsatlara borçluyuz. EY olarak, daha iyi bir çalışma ortamı yaratma amacımıza uygun olarak geleceğin liderlerini yetiştirmek konusunda ciddi çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Araştırma, kariyer hedefleyen öğrencilerin görüşleri  ile uluslararası şirketlerin öğrenciler nezdinde ne kadar iyi olduklarını gösterirken, bu şirketlerin gelecekte dünya genelinde ne kadar daha iyi hale gelebileceklerini ortaya koymayı amaçlıyor.


  

Genç iş adamlarından girişimcilik tüyoları
Global PR Trendleri Zirvesi'ne geri sayım başladı
BP ve Yapı Kredi'den 30 TL ekstre indirimi
Digiturk 2013 yılının en başarılı markaları arasında
  • ARAMA